Były trener Legii Warszawa zwolniony z kolejnego klubu. Na stanowisku wytrzymał tyko dwa i pół miesiąca

Ricardo Sa Pinto nie jest już trenerem brazylijskiego klubu Vasco da Gama. Portugalczyk, który w przeszłości pracował w Legii Warszawa, na nowym stanowisku wytrzymał jedynie dwa i pół miesiąca.

– Ricardo Sa Pinto nie jest już trenerem piłkarzy Vasco da Gama – poinformował klub z Rio de Janeiro, w którym 48-letni Portugalczyk pracował od 14 października. Od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku prowadził z kolei Legię Warszawa.

Legia Warszawa była prowadzona przez Sa Pinto od 13 sierpnia 2018 roku do 2 kwietnia 2019 roku. Jego następca – Aleksandar Vuković – nie zdołał już odwrócić losów sezonu. Mistrzem Polski sezonu 2018/2019 został Piast Gliwice.

Ricardo Sa Pinto zwolniony z kolejnego klubu

Ricardo Sa Pinto po odejściu z Legii Warszawa przez kilka miesięcy prowadził portugalską Bragę, a od października tego roku był szkoleniowcem brazylijskiego Vasco da Gama. Kilka tygodni temu pojawiła się nawet informacja, że do swojego zespołu chce ściągnąć inną niepokorną postać – Mario Balotellego.

W piętnastu spotkaniach prowadzony przez niego zespół odniósł zaledwie trzy zwycięstwa oraz zaliczył po sześć porażek i remisów.

Po 27 ligowych kolejkach, Vasco zajmuje czwarte od końca miejsce w tabeli brazylijskiej ekstraklasy. Jest to pierwsze miejsce w strefie spadkowej, przy czym drużyna ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *