Dramat na Targówku. 31-latek chciał popełnić samobójstwo

Policjanci z Targówka odnaleźli w lesie zaginionego 31-latka. Jak się okazało, próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście mundurowi zdążyli w ostatniej chwili. Zziębniętego mężczyznę funkcjonariusze przekazali wezwanym ratownikom medycznym. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Było chwilę przed 20.00, kiedy mieszkanka dzielnicy zadzwoniła na numer alarmowy po tym, jak jej partner wyszedł z domu mówiąc, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci od razu skontaktowali się telefonicznie ze zgłaszającą, która opowiedziała im całą sytuację.

– St. sierż. Filip Bekker i st. sierż. Mateusz Biernacki zdecydowali się skontrolować najbliższy las. Po pewnym czasie zauważyli poświatę telefonu leżącego na ziemi, a przy nim mężczyznę stojącego na taborecie z liną holowniczą na szyi – przekazuje mł. asp. Irmina Sulich.

Warszawa. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się w ostatniej chwili uratować 31-latka. Mężczyzna był wyziębiony, nie mógł iść o własnych siłach. Mieszkaniec Targówka został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Wiedzieli co robić i zrobili to, jak należy. Dzięki temu uratowali mężczyznę przed niepotrzebną śmiercią.

– Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby, korzystać z pomocy. Pomocy w sytuacjach kryzysowych na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 – podkreśla w komunikacie Stołeczna Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *