Tomasz Poręba ratuje Stal Mielec. Bardzo dobre wieści z Podkarpacia

Europoseł Tomasz Poręba to zapalony kibic Stali Mielec. Jak wiemy, ekipa z Podkarpacia w ubiegłym sezonie zapewniła sobie awans do PKO BP Ekstraklasy. Dziś jednak musi heroicznie bić się o utrzymanie. 

Stal Mielec mogła być rewelacją Ekstraklasy – mówił przed kilkoma miesiącami ówczesny trener biało-niebieskich, Leszek Ojrzyński. W wielu meczach bieżącego sezonu zabrakło jednak szczęścia, Stal przegrywała nawet wyraźnie dominując nad rywalami. W efekcie obecnie drużyna znajduje się na ostatnim miejscu, z dorobkiem 24 punktów (tyle samo, co przedostatnie Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Tomasz Poręba i Stal Mielec – nowy sponsor „przyprowadzony” przez europosła?

Dziś nikt w Mielcu nie mówi o tym otwarcie, ale spadek z Ekstraklasy może dla miejscowego klubu oznaczać gigantyczne kłopoty. Zobowiązania pozostaną, a pieniądze za udział i prawa telewizyjne w Fortuna 1 Lidze będą nieporównywalnie mniejsze. Dlatego też w Mielcu działają dziś w myśl zasady: „wszystkie ręce na pokład”.

I tak w miejsce Leszka Ojrzyńskiego nowy zarząd postanowił zatrudnić od zawsze związanego z Mielcem Włodzimierza Gąsiora. To człowiek, który pracował ze Stalą już lata temu, jeszcze w niższych ligach. Ponadto miał w mistrzostwach Polski wygrywanych przez Stal. To on otrzymał misję utrzymania drużyny w elicie w ostatnich kilku kolejkach.

Tomasz Poręba z kolei wykorzystuje swoje kontakty, by zachęcać kolejnych, poważnych sponsorów do wspierania Stali Mielec. Dziś klubowa witryna stalmielec.com potwierdziła, że firma Euro-Eko, jeden z głównych sponsorów, pozostanie z klubem na dłużej. „Spółka Euro-Eko nadal będzie wspierać klub FKS Stal Mielec. W piątek (30 kwietnia) w siedzibie klubu doszło do podpisania umowy sponsorskiej, dzięki której wsparcie otrzyma pierwszy zespół występujący w PKO BP Ekstraklasie, jak i Akademia PGE FKS Stal Mielec” – podaje PGE FKS Stal Mielec.

Poręba: bardzo się cieszę

Dziś umowę parafowali prezes zarządu spółki Euro-Eko dr Radosław Swół oraz prezes FKS Stal Mielec S.A. Jacek Klimek. W spotkaniu (za pomocą łączy internetowych) uczestniczył również europoseł Tomasz Poręba.

Europoseł podkreślił, że Euro-Eko to wciąż jedna z niewielu firm z mieleckiej strefy ekonomicznej, która konkretnie zaangażowała się we wsparcie mieleckiego sportu.

„Bardzo się cieszę, że firma Euro-Eko świadcząca usługi z zakresu ochrony środowiska nadal będzie sponsorem Stali Mielec i pozostaje z nami na kolejny rok. To bardzo ważne, że mieleckie firmy mające swoją siedzibę na SSE tak rozumieją zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierają lokalny sport” – mówił europoseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *