Nie żyje ksiądz Józef Kiedos. Zmarł w nocy w szpitalu

Niestety szpital w Bielsko-Białej potwierdził najgorszą diagnozę: nie żyje ksiądz profesor Józef Kiedos. Zmarł w nocy, lub też nad ranem 30 kwietnia 2021 r. Wiele osób może nie kojarzyć duchownego z nazwiska, jednakże był on bardzo zasłużonym dla polskiego kościoła człowiekiem. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ksiądz do parafian: ja potrzebuję gotówki! Skandal przy okazji komunii świętej

Zarówno Katolicka Agencja Informacyjna, jak i serwis misyjne.pl potwierdził, że ksiądz Józef Piedos nie żyje. Oficjalne doniesienia są dopełnieniem wielu nieoficjalnych informacji na ten temat, które w ostatnich godzinach krążyły w śląskich środowiskach katolickich.

[irp posts=”5441″ name=”Franciszek Pieczka: Cierpię, chciałbym wrócić do Ranczo””]

Nie żyje ksiądz Józef Kiedos

Miał 77 lat, z których blisko 54 poświęcił na kapłaństwo.

30 kwietnia 2021 r. w nocy w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł ks. prof. Józef Kiedos, ceniony wykładowca Śląskiego Seminarium Duchownego i Uniwersytetu Śląskiego, autor wielu prac naukowych na temat historii Kościoła. Od 1994 r. mieszkał na terenie parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu na Śląsku Cieszyńskim – podał portal misyjne.pl

W 1980 r. został mianowany prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. 2 lata później został jego wicerektorem. W 1984 r. wyjechał na stypendium naukowe do Niemiec, a po powrocie wykładał historię Kościoła w Wyższym Seminarium Duchownym w Katowicach.

[irp posts=”5422″ name=”Najzimniejsza majówka od lat? Prognoza pogody nie jest zadowalająca”]

26 czerwca 1992 r. został inkarnowany do diecezji bielsko-żywieckiej. W latach 1992-1994 był proboszczem parafii w Dębowcu koło Cieszyna. Nic więc dziwnego, że na Śląsku ks. prof. Józefa Kiedosa kojarzył niejeden wierny. W związku z tym informacje o jego śmierci wstrząsnęły nie tylko najbliższym środowiskiem, ale i mnóstwem parafian.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły