Doradca premiera: szczepienia przeciw Covid-19 mogą być obowiązkowe

Szczepienia przeciwko Covid-19 obowiązkowe? To już nie tylko paniczne wizje tzw. antyszczepionkowców, ale plan realnie rozważany. Powiedział o tym, na antenie TVN24, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. koronawirusa – Andrzej Horban.

[irp posts=”5462″ name=”Radosław Sikorski o prawicy: dla nich najważniejsza jest czystość rasowa”]

Z jednej strony są osoby, które nie mogą doczekać się swojego terminu szczepienia. Z kolei po drugiej stronie stoją ci, którzy za nic w świecie nie zgodzą się na przyjęcie szczepionki. Tych drugich władze uważają za potencjalne zagrożenie. Czyżby więc zdecydowano się na krok ostateczny, a więc wprowadzenie obowiązkowych szczepień?

Horban: obowiązkowe szczepienia są możliwe

Jeszcze kilka miesięcy temu wielu pukało się w czoło: zaszczepi się ten, kto będzie chciał, nie będzie żadnego przymusu. Dziś jednak jasne staje się, że – jeśli buntownicy nadal będą wychodzić przed szereg – szczepionki przeciwko Covid-19 mogą stać się obowiązkowe.

[irp posts=”5485″ name=”Jakie sklepy otwarte w majówkę 2021? Godziny otwarcia: Żabka, ABC, Orlen”]

– Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw Covid-19, jeżeli inne metody zawiodą – powiedział na antenie TVN24 główny doradca premiera ds. koronawirusa prof. Andrzej Horban. Ekspert doradzający premierowi sprecyzował, że temat nie był jeszcze poruszany na posiedzeniu przy premierze. Jasno sugeruje jednak, że – jako zwolennik masowych szczepień – może szefowi rządu takie rozwiązanie zasugerować.

„Obowiązkowe oznacza, że koszty szczepień ponosi państwo i uruchamia takie czy inne środki nacisku, jeśli obywatel się nie zaszczepi. Pierwszą część tego warunku mamy spełnioną, ponieważ koszty szczepienia są pokryte” – mówił. Skwitował, że „temat na razie się rozwija”. Zauważył jednak, że w tej sytuacji trudno byłoby wprowadzić obowiązek szczepień, gdyż i tak mamy problemy z dostawą dawek.

[irp posts=”5466″ name=”Ksiądz do parafian: ja potrzebuję gotówki! Skandal przy okazji komunii świętej”]

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *