Doradca premiera: szczepienia przeciw Covid-19 mogą być obowiązkowe

Szczepienia przeciwko Covid-19 obowiązkowe? To już nie tylko paniczne wizje tzw. antyszczepionkowców, ale plan realnie rozważany. Powiedział o tym, na antenie TVN24, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. koronawirusa – Andrzej Horban.

ZOBACZ TAKŻE
Radosław Sikorski o prawicy: dla nich najważniejsza jest czystość rasowa

Z jednej strony są osoby, które nie mogą doczekać się swojego terminu szczepienia. Z kolei po drugiej stronie stoją ci, którzy za nic w świecie nie zgodzą się na przyjęcie szczepionki. Tych drugich władze uważają za potencjalne zagrożenie. Czyżby więc zdecydowano się na krok ostateczny, a więc wprowadzenie obowiązkowych szczepień?

Horban: obowiązkowe szczepienia są możliwe

Jeszcze kilka miesięcy temu wielu pukało się w czoło: zaszczepi się ten, kto będzie chciał, nie będzie żadnego przymusu. Dziś jednak jasne staje się, że – jeśli buntownicy nadal będą wychodzić przed szereg – szczepionki przeciwko Covid-19 mogą stać się obowiązkowe.

ZOBACZ TAKŻE
Jakie sklepy otwarte w majówkę 2021? Godziny otwarcia: Żabka, ABC, Orlen

– Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw Covid-19, jeżeli inne metody zawiodą – powiedział na antenie TVN24 główny doradca premiera ds. koronawirusa prof. Andrzej Horban. Ekspert doradzający premierowi sprecyzował, że temat nie był jeszcze poruszany na posiedzeniu przy premierze. Jasno sugeruje jednak, że – jako zwolennik masowych szczepień – może szefowi rządu takie rozwiązanie zasugerować.

„Obowiązkowe oznacza, że koszty szczepień ponosi państwo i uruchamia takie czy inne środki nacisku, jeśli obywatel się nie zaszczepi. Pierwszą część tego warunku mamy spełnioną, ponieważ koszty szczepienia są pokryte” – mówił. Skwitował, że „temat na razie się rozwija”. Zauważył jednak, że w tej sytuacji trudno byłoby wprowadzić obowiązek szczepień, gdyż i tak mamy problemy z dostawą dawek.

ZOBACZ TAKŻE
Ksiądz do parafian: ja potrzebuję gotówki! Skandal przy okazji komunii świętej

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły