Polacy nie uklękną przed meczem z Anglią? Stanowcza wypowiedź Bońka

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022. Polacy nie uklękną na Wembley przed meczem z Anglią? Teoretycznie powinni, gdyż na Wyspach stosuje się ten zwyczaj w ramach akcji “Black Lives Matter”. Ta akcja była odpowiedzią na śmierć George’a Floyd’a w USA. Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie jest jednak zachwycony pomysłem, by uklęknąć musieli również biało-czerwoni.

ZOBACZ TAKŻE
Jest postanowienie sądu w sprawie Daniela Obajtka

Black Lives Matter od wielu miesięcy budzi ogniste dyskusje. Niestety, problemy ze Stanów Zjednoczonych przeniknęły również do sportu. I teraz może czekać nas spór z angielską federacją piłkarską. Czy Polacy uklękną w geście walki z rasizmem? Idea jest oczywiście wzniosła. Ale na ile sensowna i… skuteczna.

Polscy piłkarze nie uklękną na Wembley? Może być skandal związany z Black Lives Matter

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Sport.pl odpowiedział na pytanie o to, czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią na Wembley.

ZOBACZ TAKŻE
Mariusz Pudzianowski ujawnił swoje zarobki. Powiedział, ile dostał za walkę

– Nie wiem. Na razie na zgrupowaniu ten temat się nie pojawił. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Tyle było ważniejszych tematów, bardziej niebezpiecznych, tak że to jest ostatni temat, który nas interesuje – mówi Zbigniew Boniek. Możemy sobie tylko wyobrażać, jak obsmarują nas zachodnie media, gdy nie poddamy się temu zwyczajowi.

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej nadmienił również, że nie popiera faktu, że w Anglii piłkarze klękają przed rozpoczęciem każdego spotkania.

– Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli – skwitował Boniek.

ZOBACZ TAKŻE
Edyta Lewandowska rozpoczęła "Wiadomości" żenującymi słowami. Usłyszały to miliony Polaków

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...