Oburzony Trzaskowski: „Wszystko zawsze i wszędzie jest moją winą!”

– Nazywam się Rafał Trzaskowski. Jestem Prezydentem Warszawy, ale według niektórych mediów decyduję o losach wszechświata – tak zaczyna się wpis na Facebooku. Oburzony polityk odciął się tym sposobem od licznych oskarżeń, które padały w jego kierunku.

Trzaskowski, publikując post miał głównie na myśli dwie, niezwykle istotne w ostatnim czasie kwestie: sprawę bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz inicjatywę Campus Polska Przyszłości. To w związku z nimi tak często jest atakowany.

„Trzaskowski chce zamknąć kopalnię Turów”

Najwyraźniej wpis został opublikowany w silnych emocjach. Nie brakuje w nim ironii, prześmiewczych porównań i zarzutów wobec obecnego rządu. Zdaniem Trzaskowskiego, cała sprawa, dotycząca kopalni Turów to następstwo zbyt wolnego działania rządu i niereagowania na bieżące problemy, z nadzieją, że „jakoś się ułoży”. Zrzucanie winy na Prezydenta Warszawy to zaś – jego zdaniem chęć pozostania we własnej strefie komfortu i pewnego rodzaju satysfakcji, mimo porażki.

Eureka! Najważniejsze, to że rządzący mają w związku z całą sytuacją dobre samopoczucie – napisał

Czujni Internauci szybko jednak – znów – zarzucili Trzaskowskiemu, że „widzi u innych, a u siebie już nie”, a przy okazji pisze puste i okrągłe zdania, które to tylko pochłaniają czas i energię.

Drugą kwestią, o którą tak bardzo zdenerwował się Trzaskowski jest – wspomniany już wcześniej projekt – Campus Polska Przyszłości. Inicjatywa, której celem ma być zainteresowanie ludzi młodych sprawami kluczowymi dla Polski i zorganizowanie rozmów z ciekawymi ludźmi z kraju i zagranicy. Tymczasem, padło oskarżenie, że „Campus ma być narzędziem germanizacji młodzieży”.

Campus ma być narzędziem germanizacji młodzieży. Prawdopodobnie będę też zatrudniał młodych ludzi do budowy Nord Stream 2 oraz kazał własną piersią hamować bohaterskie wysiłki rządzącej ekipy ukierunkowanych na wywalczenie reparacji wojennych – prześmiewczo odpowiada na zarzuty

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły