Oburzony Trzaskowski: „Wszystko zawsze i wszędzie jest moją winą!”

– Nazywam się Rafał Trzaskowski. Jestem Prezydentem Warszawy, ale według niektórych mediów decyduję o losach wszechświata – tak zaczyna się wpis na Facebooku. Oburzony polityk odciął się tym sposobem od licznych oskarżeń, które padały w jego kierunku.

Trzaskowski, publikując post miał głównie na myśli dwie, niezwykle istotne w ostatnim czasie kwestie: sprawę bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz inicjatywę Campus Polska Przyszłości. To w związku z nimi tak często jest atakowany.

„Trzaskowski chce zamknąć kopalnię Turów”

Najwyraźniej wpis został opublikowany w silnych emocjach. Nie brakuje w nim ironii, prześmiewczych porównań i zarzutów wobec obecnego rządu. Zdaniem Trzaskowskiego, cała sprawa, dotycząca kopalni Turów to następstwo zbyt wolnego działania rządu i niereagowania na bieżące problemy, z nadzieją, że „jakoś się ułoży”. Zrzucanie winy na Prezydenta Warszawy to zaś – jego zdaniem chęć pozostania we własnej strefie komfortu i pewnego rodzaju satysfakcji, mimo porażki.

Eureka! Najważniejsze, to że rządzący mają w związku z całą sytuacją dobre samopoczucie – napisał

Czujni Internauci szybko jednak – znów – zarzucili Trzaskowskiemu, że „widzi u innych, a u siebie już nie”, a przy okazji pisze puste i okrągłe zdania, które to tylko pochłaniają czas i energię.

Drugą kwestią, o którą tak bardzo zdenerwował się Trzaskowski jest – wspomniany już wcześniej projekt – Campus Polska Przyszłości. Inicjatywa, której celem ma być zainteresowanie ludzi młodych sprawami kluczowymi dla Polski i zorganizowanie rozmów z ciekawymi ludźmi z kraju i zagranicy. Tymczasem, padło oskarżenie, że „Campus ma być narzędziem germanizacji młodzieży”.

Campus ma być narzędziem germanizacji młodzieży. Prawdopodobnie będę też zatrudniał młodych ludzi do budowy Nord Stream 2 oraz kazał własną piersią hamować bohaterskie wysiłki rządzącej ekipy ukierunkowanych na wywalczenie reparacji wojennych – prześmiewczo odpowiada na zarzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *