Powstanie “europejski paszport covidowy”? Ziemkiewicz nie wytrzymał, pisze o Polexicie

Od kilku tygodni w Unii Europejskiej trwa debata nad wprowadzeniem w życie tzw. “paszportu covidowego”. Głos w tej sprawie zabrał publicysta Rafał Ziemkiewicz.

“Paszport covidowy to pomysł, który miałby usprawnić powrót ludzi do turystyki. W skrócie chodzi o elektroniczny dokument, który byłby potwierdzeniem przyjęcia szczepienia przeciwko COVID-19. To pozwalałoby sprawnie podróżować samolotem czy przekraczać granice. Na razie projekt jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie” – podawała dwa tygodnie temu rozgłośnia radiowa TOK FM.

Propozycja była komentowana również przez polskich polityków. Głos w tej sprawie zabrał m.in. wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. “Wiele krajów rozważa paszport covidowy, ale myślę, że fizycznie to się nie pojawi. Szczepienie jest dobrowolne, więc ciężko korzystanie z samolotu uwarunkowywać tym, że jesteśmy zaszczepieni. Może jakieś prywatne linie będą chciały to wprowadzić, ale państwa raczej nie” – mówił.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Niedawno całą sprawę komentował też minister ds. unijnych, Konrad Szymański. Jego wystąpienie w Polsat News ocenił z kolei publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz komentuje pomysł “paszportu covidowego”

ZOBACZ TAKŻE
Wielka ściema Biedronki. Mnóstwo Polaków dało się nabrać

Ziemkiewicz jest oburzony pomysłem wprowadzenia takiego dokumentu. “Głównym argumentem za wstąpieniem do UE jakim karmiono „ciemny lud” przed referendum 2005 było nie będziemy potrzebować paszportów” – napisał publicysta. “Skoro to już nieaktualne to może zacznijmy poważnie rozmawiać o #polexit?” – zapytał na Twitterze.

“To jeszcze pikuś. Ale po zarazach i innych klęskach nieraz w historii wszyscy zaczynali się dopiero rzucać sobie do gardeł. Qui vivra, verra” – napisał jeden z internautów. “Tylko niezależna i innowacyjna gospodarka może być naszym argumentem negocjacyjnym. Tymczasem PiS wepnie Polskę na sztywno pod rdzewiejącą lokomotywkę i tyle będzie dyskusji…” – dodał kolejny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...