Szczepienia w pełni, a zachorowań na COVID-19 coraz więcej. W Warszawie wygląda to nieciekawie

Polacy szczepią się bardzo chętnie, jednak w środę ministerstwo zdrowia potwierdziło 6789 nowych zachorowań na COVID-19. W samej Warszawie w ciągu ostatniej doby wykryto 336 infekcji, co stanowi prawie 5% wszystkich pozytywnych wyników.

Jak oficjalnie podał resort zdrowia, w ciągu ostatniej doby na koronawirusa zachorowało (z podziałem na województwa): mazowieckiego (934), wielkopolskiego (656), pomorskiego (636), kujawsko-pomorskiego (634), śląskiego (623), warmińsko-mazurskiego (435), zachodniopomorskiego (401), łódzkiego (392), małopolskiego (359), lubelskiego (358), dolnośląskiego (343), podlaskiego (317), podkarpackiego (182), lubuskiego (174), opolskiego (105), świętokrzyskiego (97).

Odnotowano także 143 przypadki, których nie przypisano do żadnego z nich.

Liczba zgonów

Ostatnia doba to także duży przyrost zgonów. Z powodu koronawirusa zmarło 389 osób. Tych którzy posiadali choroby współistniejące było 292 osoby.

Koronawirus w Warszawie

W samej Warszawie odnotowano 336 nowych przypadków zakażenia. Niepokojącym jest fakt, że w ciągu ostatniej doby z tego powodu zmarło aż 16 osób.

Można by powiedzieć, że sytuacja w związku z rozpoczęciem szczepień będzie się stabilizować. Jednak ostatni dobowy przyrost pokazuje, że to niekoniecznie prawda. Idąc tym tokiem myślenia, jeszcze dwa dni temu w stolicy tendencja zachorowań była malejąca. Dziś mamy przyrost o prawie 120 proc. Jaki jest tego powód? Czy podawana szczepionka jest odporna na nowe mutacje, które dotarły do Polski?

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły