USA. Amerykanie przypomnieli Dudzie kontrowersyjne obietnice wyborcze

Do Izby Reprezentantów w USA trafił projekt, dotyczący ochrony praw osób o innej – niż heteroseksualnej – orientacji. W dokumencie, jako przykład kraju, w którym wciąż spotykane są przemoc i dyskryminacja, została wskazana Polska. Zarzuty dotyczą przede wszystkim postawy Andrzeja Dudy.

Amerykanie przypomnieli Andrzejowi Dudzie obietnice wyborcze, które składał w 2020 roku. Wówczas, polityk zobowiązał się do zakazania „propagowania ideologii LGBT”. Należy również nadmienić, że wówczas w wielu polskich gminach ustanowiono „strefę wolną od LGBT”. Takie działanie nie ma arenie międzynarodowej akceptacji.

Polska zestawiona z Rosją i Ugandą

W projekcie wymienione zostały przykładowe państwa, w którym osoby LGBT spotykają się z dyskryminacją. Polska znalazła się na liście, m.in. tuż obok Rosji, Ugandy, Nigerii i Tanzanii. W projekcie ustawy można także przeczytać, że Stany Zjednoczone nie będą obojętne na wykluczanie i piętnowanie gejów, lesbijek czy osób biseksualnych.

Obywatele i obywatelki, którzy oczekują od państwa poszanowania swoich praw na równi z innymi obywatelami.

W dokumencie wyraźnie zapowiedziano, że państwa, które nie zmienią swojego zachowania w tym aspekcie mogą liczyć się z reakcją ze strony USA. Stany Zjednoczone zobowiązały się tam bowiem do „zapobiegania i reagowania na przemoc wobec wszystkich ludzi na jakimkolwiek poziomie międzynarodowym”, a także „działania prewencyjne”.

Z kolei, w Polsce, społeczeństwo nadal jest podzielone w tej kwestii. Spotkać się można zarówno z negatywnymi opiniami na temat działań Dudy (jak wskazuje poniższy przykład), jak i z pochwałą jego postawy i obrony tradycji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły