Rewolucja w systemie nauczania. Dodatkowy w-f już od maja?

W programie 1 Polskiego Radia, Przemysław Czarnek zapowiedział rychłe zmiany w systemie edukacji. Minister dostrzega potrzebę wprowadzenia dodatkowych zajęć. Ma być to forma rekompensaty dla uczniów, którzy z powodu pandemii musieli uczyć się zdalnie.

Przypomnijmy, Przemysław Czarnek już od kilku tygodni oficjalnie wypowiada się na temat szkodliwego wpływu nauki zdalnej na uczniów. Według opinii polityka, oddzielenie od rówieśników skutkuje pogorszeniem relacji społecznych. Taka forma nauki wpływa też na zmniejszenie koncentracji, mniej skuteczne przyswajanie wiedzy i prowadzi do obniżenia sprawności fizycznej.

Dodatkowe zajęcia już od maja?

Minister zaproponował więc rozwiązanie, które ma pomóc zaaklimatyzować się w szkole i nadrobić braki w nauce. Na czym ma ono polegać? Przede wszystkim, przez 10 tygodni – od momentu powrotu do szkół – uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w jednej dodatkowej lekcji tygodniowo. Nie jest to jednak koniec planowanych zmian.

Przemysław Czarnek zapewnił także, że zmiany dotyczyć będą również zajęć wychowania fizycznego – kondycja uczniów znacznie się pogorszyła. Program jest jeszcze w fazie przygotowawczej, ale już swoje zaangażowanie zadeklarowały wszystkie AWF w Polsce. Oprócz tego, Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiada pomoc psychologiczną dla uczniów, a także zatroszczenie się o wzrok dzieci i młodzieży (zlecenie badania wzroku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *