Zlatan Ibrahimović wskazał najlepszego piłkarza wszechczasów. To nie Messi, ani CR7

Zlatan Ibrahimović udzielił wywiadu Discovery, w którym pokusił się o wskazanie najlepszego piłkarza w historii światowej piłki nożnej. Co ciekawe nie jest to ani Leo Messi, ani Cristiano Ronaldo.

AC Milan zremisował w czwartkowym meczu Ligi Europy z Crveną Zvezdą Belgrad 1-1 i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy europejskich rozgrywek. Wcześniej, na boisku w Belgradzie, padł remis 2-2.

W czwartkowym meczu zagrał oczywiście Zlatan Ibrahimović, który jednak nie pomógł wygrać Mediolańczykom. Pomimo tego o Szwedzie znów jest bardzo głośno w mediach. Wszystko za sprawą wywiadu, którego napastnik udzielił jeszcze przed meczem z Serbami.

W rozmowie z Discovery „Ibra” pokusił się bowiem o wskazanie najlepszego piłkarza wszechczasów. Co ciekawe – według Ibrahimovicia – nie są to ani Leo Messi, ani Cristiano Ronaldo. Polscy kibice również muszą obejść się smakiem. Szwed nie wskazał bowiem ani Zbigniewa Bońka, ani gwiazdora Bayernu Monachium – Roberta Lewandowskiego.

Zlatan Ibrahimović wskazał najlepszego piłkarza wszechczasów. Szwed nie miał wątpliwości

Zanim jednak Ibrahimović wskazał, kto jego zdaniem zasługuje na miano najlepszego gracza na świecie, skrytykował obecny futbol. W jego ocenie młodzi piłkarze są dziś za szybko postrzegani jako globalne gwiazdy.

„Cieszę się, że jestem ze starej szkoły. Media społecznościowe zmieniły wszystko. Piłkarze są teraz uznawani za mistrzów, chociaż jeszcze niewiele zrobili. Kiedyś musiałeś przez długi czas odnosić sukcesy, by uważano cię za wielkiego” – stwierdził „Ibra” w rozmowie z Discovery.

Kto zatem według Ibrahimovicia jest najlepszym piłkarzem w historii? Szwed uważa, że na to miano zasługuje Ronaldo Luiz Nazario de Lima, czyli Brazylijczyk, który podobnie jak Ibrahimović reprezentował barwy Interu Mediolan oraz AC Milan. Zdaniem „Ibry” Ronaldo był niesamowitym talentem.

„Ronaldo, „Il Fenomeno”. Zawsze mówię, że są zawodnicy, którzy grają w tę grę i tacy, którzy są futbolem. Dla mnie Ronaldo to gra. Kiedy patrzysz na niego, chcesz być jak on. Jego sposób poruszania się po boisku… Bez wątpienia jest najlepszy w historii” – oświadczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *