Wszyscy cytują słowa Kaczyńskiego. Prezes PiS wskazał, kto działa przeciw Polsce

Słowa Jarosława Kaczyńskiego w piątek 26 lutego cytowało już wielu internautów. Lider Prawa i Sprawiedliwości w ostrym tonie wskazał bowiem, kto według niego działa przeciw Polsce.

Tarcia w Zjednoczonej Prawicy to nic nowego. Najpierw głośno było o sporze PiS z Solidarną Polską, natomiast teraz wewnętrzne niepokoje targają Porozumieniem. Nie dziwi więc, że coraz głośnie mówi się o rozpadzie koalicji rządzącej.

Głos w tej sprawie zabrał prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który wypowiedział stanowcze słowa. Te błyskawicznie obiegły internet. Cytuje je wielu internautów, którzy są zdumieni ich tonem.

Kaczyński wskazał bowiem, kto jego zdaniem może działać przeciw Polsce. Co ciekawe, zabrzmiało to jak przekaz kierowany w stronę koalicjantów PiS, czyli Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

Jarosław Kaczyński wskazuje, kto działa przeciw Polsce

Kaczyński po raz pierwszy publicznie odniósł się do konfliktu w Zjednoczonej Prawicy. Prezes partii rządzącej nie miał wątpliwości. W rozmowie z PAP stwierdził bowiem, że w jego ocenie podobne spory motywowane są często względami osobistymi.

„Ci którzy, powtarzam, nie w imię żadnych wartości, bo to są bajki, tylko w imię bardzo partykularnego, a często wręcz osobistego interesu, chcą to zniszczyć, wystawiają sobie świadectwo najgorsze z możliwych” – powiedział bez ogródek Kaczyński.

To jednak nie koniec. Inne słowa Kaczyńskiego cytują dziś internauci. Prezes PiS stwierdził, że każdy, kto rozbija dziś prawicę, działa de facto przeciw Polsce. „Każdy kto rozbija dzisiaj prawicę, działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom” – powiedział, a jego wypowiedź błyskawicznie obiegła Twittera.

Jarosław Kaczyński dał więc koalicjantom jasny sygnał, by zakończyć spory i wziąć się do pracy. Czy posłuchają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *