Kukiz ujawnił, czy będzie nosił maseczkę. „Rzeczy głupie i niezrozumiałe”

Paweł Kukiz, poseł na Sejm, był gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia ZET. Podczas rozmowy odniósł się również do obowiązku noszenia maseczek ochronnych, w związku z pandemią koronawirusa.

Niedawnym rozporządzeniem rząd wprowadził nakaz noszenia maseczek ochronnych. Jednocześnie znalazł się w nim zapis, który zakazuje korzystania z zamienników, czyli np. kominów, chust czy tak lubianych przez Polaków przyłbic.

Decyzja polskich władz zirytowała część społeczeństwa. W sieci pojawiło się wiele wpisów, które krytykują rząd za to posunięcie. Wśród krytykujących jest spora grupa osób całkowicie negujących obowiązek zakrywania ust i nosa. Ci sami ludzie domagają się również zniesienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ostatnio głos ws. nowego rozporządzenia zabrał poseł na Sejm, Paweł Kukiz. Polityk odniósł się niego podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie Radia ZET.

Paweł Kukiz ujawnił, czy będzie nosił maseczkę

Paweł Kukiz przyznał, że nie ma problemów z tym, by nosić maseczkę. „Mnie noszenie maseczki nakazuje zdrowy rozsądek a nie jakieś rozporządzenie czy dyrektywa” – powiedział.

Polityk dodał, że nie jest to dla niego nowość, ponieważ jeszcze przed pandemią stosował się do reżimu sanitarnego, w tym również zakrywania twarzy. Miało to związek z chorobą w jego rodzinie. „Mieliśmy w rodzinie od jakiegoś czasu problemy zdrowotne i byliśmy zmuszeni do używania środków dezynfekujących i maseczek, dlatego może łatwo mi się mówi, bo to dla mnie norma” – oświadczył.

Kukiz podkreślił również, że według niego buntowanie się przeciwkowi nakazowi zakrywania ust i nosa jest absurdalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *