Kukiz ujawnił, czy będzie nosił maseczkę. “Rzeczy głupie i niezrozumiałe”

Paweł Kukiz, poseł na Sejm, był gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia ZET. Podczas rozmowy odniósł się również do obowiązku noszenia maseczek ochronnych, w związku z pandemią koronawirusa.

Niedawnym rozporządzeniem rząd wprowadził nakaz noszenia maseczek ochronnych. Jednocześnie znalazł się w nim zapis, który zakazuje korzystania z zamienników, czyli np. kominów, chust czy tak lubianych przez Polaków przyłbic.

Decyzja polskich władz zirytowała część społeczeństwa. W sieci pojawiło się wiele wpisów, które krytykują rząd za to posunięcie. Wśród krytykujących jest spora grupa osób całkowicie negujących obowiązek zakrywania ust i nosa. Ci sami ludzie domagają się również zniesienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ostatnio głos ws. nowego rozporządzenia zabrał poseł na Sejm, Paweł Kukiz. Polityk odniósł się niego podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie Radia ZET.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

Paweł Kukiz ujawnił, czy będzie nosił maseczkę

Paweł Kukiz przyznał, że nie ma problemów z tym, by nosić maseczkę. “Mnie noszenie maseczki nakazuje zdrowy rozsądek a nie jakieś rozporządzenie czy dyrektywa” – powiedział.

Polityk dodał, że nie jest to dla niego nowość, ponieważ jeszcze przed pandemią stosował się do reżimu sanitarnego, w tym również zakrywania twarzy. Miało to związek z chorobą w jego rodzinie. “Mieliśmy w rodzinie od jakiegoś czasu problemy zdrowotne i byliśmy zmuszeni do używania środków dezynfekujących i maseczek, dlatego może łatwo mi się mówi, bo to dla mnie norma” – oświadczył.

Kukiz podkreślił również, że według niego buntowanie się przeciwkowi nakazowi zakrywania ust i nosa jest absurdalne.

ZOBACZ TAKŻE
Powrót do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretną datę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...