Hołownia nie ma wątpliwości. PiS i PO mogą zacząć się obawiać?

Szymon Hołownia opublikował wyniki najnowszego sondażu partyjnego. Przeprowadziła go pracownia United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. Przy okazji Hołownia dał wyraźny sygnał zarówno Prawu i Sprawiedliwości, jak i Platformie Obywatelskiej.

O formacji politycznej Szymona Hołowni robi się coraz głośniej. Były kandydat na prezydenta regularnie rozwija swoją partię, również poprzez „transfery” z innych ugrupowań. Dość wspomnieć chociażby przenosiny Joanny Muchy, która zdecydowała się opuścić Platformę Obywatelską na rzecz Polski 2050.

Aktywność Hołowni zdaje się mieć swoje odzwierciedlenie w sondażach. Oznajmił o tym sam Hołownia, który zamieścił na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook wyniki najnowszego sondażu.

Wynika z niego, że Polska 2050 coraz mocniej depcze po piętach nie tylko Platformie Obywatelskiej, ale i rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości.

Hołownia nie ma wątpliwości. PiS i PO w opałach?

W udostępnionym przez Hołownię sondaża Polska 2050 plasuje na trzeciej pozycji. Wyprzedzają ją jedynie PiS oraz Koalicja Obywatelska, czyli PO oraz pozostałe mniejsze formacje polityczne.

„Poparcie dla Polska 2050 ośnie rekordowo! Ostatnie sondaże są zgodne: mniej więcej co szósty dorosły obywatel chce zagłosować na nasz ruch! Żadnej innej sile politycznej nie przybywa tylu zwolenników” – napisał Hołownia. „Dziękuję za te deklaracje. I za poparcie w realnym działaniu. Za dołączanie do wolontariatu, za pracę w stowarzyszeniu, za wpłaty, za pomysły” – dodał.

Wydaje się, że polityk jest przekonany i nie ma wątpliwości, co do tego, iż niebawem przejmie władzę w Polsce. Świadczy o tym końcówka wpisu zamieszczonego na Facebooku. „Jesteśmy coraz bliżej, bo #wiemyjak” – stwierdził były kandydat na prezydenta Polski.

Pod wpisem rzecz jasna zaroiło się od komentarzy. „To co jest obecnie realne i potrzebne, to porozumienie się z obecną opozycją i uzgodnienie, deklarację, jakieś wyraźne konkrety dla wspólnych pól współpracy, zakresów działaności i pomysłów” – napisała jedna z internautek. „Hołownia taki sam jak inni. To już było, a ludzie nadal dają się nabierać” – dodała kolejna z komentujących pań.

źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *