Warszawa. Ważny apel stołecznych urzędników: troszczmy się o zwierzęta również w mroźne dni

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

– Pomóżmy zwierzętom w przetrwaniu jesieni i zimy. Schronieniem kotów żyjących na wolności mogą być piwniczne kąty. Zwierzęta w schronisku czekają na adopcję i pomoc rzeczową. Ptaki w mroźne dni potrzebują świeżej wody i ziaren – przekazuje na swojej stronie internetowej miasto stołeczne Warszawa.

–  Prosimy zarządców budynków, administratorów nieruchomości, jak również wszystkich warszawiaków, by umożliwili kotom żyjącym na wolności dostęp do pomieszczeń piwnicznych. Mały gest, uchylone drzwiczki, mogą odmienić los czworonogów – mówi Justyna Glusman, dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia, np. w nieużywanym, wydzielonym pomieszczeniu – dodaje.

Koty wolno żyjące w naturalny sposób zapobiegają występowaniu gryzoni w budynkach. Miasto troszczy się o te zwierzęta przez cały rok – dokarmia, finansuje ich leczenie, a także udziela dotacji organizacjom pozarządowym na ochronę zwierząt.

Szacuje się, że w stolicy zamieszkuje ponad 29 tys. kotów żyjących na wolności. W latach 2019-2020 Warszawa zakupiła blisko 474 tys. kg karmy (suchej i mokrej), którą przekazała dzielnicom i społecznym opiekunom dzikich kotów.

Więcej o kotach wolno żyjących w ekosystemie miasta stołecznego Warszawy można przeczytać  na stronie zielona.um.warszawa.pl.

Warszawa. Nie zapominajmy o zwierzętach w schronisku

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt w schroniskach. W schronisku „Na Paluchu” czeka aż 40 kotów i 400 psów. Dlatego osoby rozważające adopcję zwierzaka zachęcamy, by skontaktowały się z tą placówką właśnie teraz i uszczęśliwiły któreś ze zwierząt.

Jeżeli adopcja nie wchodzi w grę, warto pomagać na inne sposoby. Oprócz darowizn pieniężnych można również przekazywać dary rzeczowe, w tym te szczególnie ważne o tej porze roku, np. bielizna pościelowa (prześcieradła, duże poszewki), ręczniki, koce, kołdry bez pierza, szare gazety. Pełną listę możliwości pomocy znaleźć można na stronie schroniska.

Z kolei dokarmianie ptaków można rozpocząć wraz z nadejściem ujemnych temperatur bądź śniegu. Materiały edukacyjne, ulotki i ciekawostki dostępne są na stronie internetowej miasta w zakładce zwierzęta w mieście.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły