Stanowski przerażony okładką “Faktu”. Mówi, że przez to dłużej będziemy borykać się z pandemią

Krzysztof Stanowski jest oburzony najnowszą okładką “Faktu”. Tabloid, jeszcze mocniej niż zwykle, poszedł po bandzie. Tym razem w temacie związanym z pandemią.

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem wątpliwości wobec szczepionki Astra Zeneca przeciwko COVID-19. Pojawiło się bowiem kilka przypadków zakrzepicy u osób, które przyjęły preparat.

W obawie przed niepożądanymi skutkami ubocznymi część europejskich państw zdecydowała się wstrzymać szczepienia tym preparatem. Wśród nich nie było Polski. Przedstawiciele naszego rządu podkreślali bowiem, że przypadki zakrzepicy są śladowe i nie wiadomo, czy w ogóle mają związek z samą szczepionką.

Niedawno Europejska Agencja Leków wydała jednak opinię dotyczącą szczepionki AstraZeneca przeciwko koronawirusowi. “Ta szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w walce z koronawirusem. Korzyści z podania tego preparatu są nieporównywalnie większe od ewentualnych negatywnych skutków szczepienia. Doszliśmy do wniosku, że nie ma związku między zakrzepami krwi a tą szczepionką. Wręcz przeciwnie, substancja ta może działać pozytywnie w chorobach związanych z krzepliwością krwi” – powiedziała dr Sabine Straus.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Stanowski przerażony okładką “Faktu”

Wątpliwości ws. szczepionki nadal jednak się pojawiają. Ostatnio artykuł na ten temat opublikował dziennik “Fakt”, który opatrzył go dodatkowo krzykliwą okładką. Na tytułowej stronie gazety znalazł się wielki napis: “Zakrzepy po szczepionce?”.

Okładkę gazety postanowił skomentować dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Zamieścił na Twitterze wpis, z którego wynika, że jest przerażony formą prezentacji artykułu przez “Fakt”. Jego zdaniem może to nawet wpłynąć na przebieg pandemii. Stanowski ma zapewne na myśli to, że ludzie wciąż będą obawiać się szczepień.

ZOBACZ TAKŻE
Prezes Orlenu: przejęcie Polska Press już nastąpiło. Wysiłek Bodnara poszedł na marne?
ZOBACZ TAKŻE
Dlaczego sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez Orlen? Jest uzasadnienie decyzji

“Przez takie okładki będziemy się pi***olić z tą pandemią i lockdownami dłużej niż to konieczne” – napisał popularny “Stano”.

źródło: Twitter/Fakt, Twitter/Krzysztof Stanowski, Warsaw Times, Wirtualna Polska (cytat dr Sabine Straus)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...