Stanowski przerażony okładką „Faktu”. Mówi, że przez to dłużej będziemy borykać się z pandemią

Krzysztof Stanowski jest oburzony najnowszą okładką „Faktu”. Tabloid, jeszcze mocniej niż zwykle, poszedł po bandzie. Tym razem w temacie związanym z pandemią.

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem wątpliwości wobec szczepionki Astra Zeneca przeciwko COVID-19. Pojawiło się bowiem kilka przypadków zakrzepicy u osób, które przyjęły preparat.

W obawie przed niepożądanymi skutkami ubocznymi część europejskich państw zdecydowała się wstrzymać szczepienia tym preparatem. Wśród nich nie było Polski. Przedstawiciele naszego rządu podkreślali bowiem, że przypadki zakrzepicy są śladowe i nie wiadomo, czy w ogóle mają związek z samą szczepionką.

Niedawno Europejska Agencja Leków wydała jednak opinię dotyczącą szczepionki AstraZeneca przeciwko koronawirusowi. „Ta szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w walce z koronawirusem. Korzyści z podania tego preparatu są nieporównywalnie większe od ewentualnych negatywnych skutków szczepienia. Doszliśmy do wniosku, że nie ma związku między zakrzepami krwi a tą szczepionką. Wręcz przeciwnie, substancja ta może działać pozytywnie w chorobach związanych z krzepliwością krwi” – powiedziała dr Sabine Straus.

Stanowski przerażony okładką „Faktu”

Wątpliwości ws. szczepionki nadal jednak się pojawiają. Ostatnio artykuł na ten temat opublikował dziennik „Fakt”, który opatrzył go dodatkowo krzykliwą okładką. Na tytułowej stronie gazety znalazł się wielki napis: „Zakrzepy po szczepionce?”.

Okładkę gazety postanowił skomentować dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Zamieścił na Twitterze wpis, z którego wynika, że jest przerażony formą prezentacji artykułu przez „Fakt”. Jego zdaniem może to nawet wpłynąć na przebieg pandemii. Stanowski ma zapewne na myśli to, że ludzie wciąż będą obawiać się szczepień.

„Przez takie okładki będziemy się pi***olić z tą pandemią i lockdownami dłużej niż to konieczne” – napisał popularny „Stano”.

źródło: Twitter/Fakt, Twitter/Krzysztof Stanowski, Warsaw Times, Wirtualna Polska (cytat dr Sabine Straus)

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły