Prowadzili agencje towarzyskie pod przykrywką nieruchomości. W ich posesjach zabezpieczono nielegalną broń i narkotyki

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w Siedlcach szajkę prowadzącą agencje towarzyskie. Były to tzw. ,,mieszkaniówki”, w których od 2018 roku mogło być wykorzystywanych aż 60 kobiet.

Akcja policjantów z CBŚP pod nadzorem mazowieckiej Prokuratury Krajowej pozwoliła zatrzymać 5 osób prowadzących agencje towarzyskie na terenie Siedlec. Podejrzani w wieku od 30 do 59 lat mieli czerpać korzyści z nierządu innych osób. Zlikwidowano 6 agencji tzw. mieszkaniówek oraz zabezpieczono nielegalna broń i narkotyki. Na jednej z posesji policjanci odnaleźli zakamuflowaną w ziemi skrytkę, której przechowywano znaczne ilości amfetaminy. 

Wszystko wskazuje na to, że podejrzani utworzyli w 2018 roku sieć agencji, z których czerpali korzyści. Ustalono, że w agencjach mogło “pracować” aż 60 kobiet. Wszelkie ślady mówią o tym, że agencja towarzyska pracowała pod przykrywką agencji nieruchomości, a podejrzani utworzyli sobie stałe źródło dochodu. Śledczy ustalają, jak dużo osoby te mogły zarobić na przestępczej działalności.

Zatrzymanym postawiono zarzuty

Jak możemy przeczytać w komunikacie policji podejrzanym postawiono “zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Dodatkowo dwóm podejrzanym zarzuca się wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznych ilości narkotyków, a jednej posiadanie nielegalnej broni. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *