Ogromna ulga dla kierowców. Na tę inwestycję czekali prawie dwa lata

Po dwuletniej przerwie i wszelkich utrudnieniach wynikających z przebudowy, kierowcy poruszający się Wałem Miedzeszyńskim mogą odetchnąć z ulgą. Odcinek między Traktem Lubelskim, a budowaną właśnie południową obwodnicą Warszawy został oddany do użytku.

Długo wyczekiwana inwestycja w końcu otwarta. Prawie kilometrowy odcinek drogi, łączący budowaną południową obwodnicę Warszawy z Traktem Lubelskim został oddany do użytku. 

Jak poinformował stołeczny ratusz ulica została poszerzona do dwóch pasów. Poza tym na wyremontowanym odcinku usytuowano jezdnie serwisowe, chodniki i drogi rowerowe. Nie zabrakło również miejsca dla siedmiu przystanków autobusowych, sygnalizacji świetlnej, a także oświetlenia ulicznego. Wzdłuż drogi zostało posadzonych 115 drzew oraz 26 tys. krzewów. 

Przebudowa została dofinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja była o tyle ważna, ponieważ połączenie to zapewni powiązanie miasta z siecią dróg szybkiego ruchu i autostradami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *