Warszawa. Ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę. Czas tylko do 20 grudnia

– Drodzy mieszkańcy – to ostatnia chwila żeby zadzwonić i otrzymać bezpłatną paczkę z wigilijnymi potrawami – mówi Aldona Machnowska–Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna za obszar polityki społecznej w mieście.

W warszawskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa przypominająca o trwającej od kilku tygodni wspólnej akcji Warszawy i fundacji Wolne Miejsce. W jej ramach do niedzieli, 20 grudnia włącznie, organizatorzy czekają na telefoniczne zgłoszenia potrzebujących mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać świąteczną paczkę z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

– Święta to szczególny czas w roku, kiedy potrzebujemy bliskości, a tegoroczne – z uwagi na pandemiczne obostrzenia – będą z pewnością trudne dla osób samotnych i potrzebujących – powiedziała Aldona Machnowska–Góra.

– Pandemia koronawirusa wdarła się w nasze życie i kształtuje na nowo relacje z innymi ludźmi. Jednak mieszkańcy Warszawy zawsze mogli na siebie liczyć i tak samo, jest i w tym roku – chcemy, aby seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, samotne, przewlekle chore, potrzebujące rodziny – otrzymali w wigilię świąteczną paczkę. W ramach akcji „Warszawska wigilia z dostawą” dostarczą ją pod same drzwi wolontariusze, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – podkreśliła.

„Warszawska wigilia z dostawą” – ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę

W świątecznej paczce znajdą się tradycyjne potrawy, które przygotowywane są na wigilijną kolację: barszcz z uszkami, karp smażony, pierogi z kapustą grzybami, ciasto, pierniki, opłatek, owoce oraz drobne upominki dla mieszkańców.

– Oprócz tych wszystkich pysznych dań, które ugotują i rozwiozą wolontariusze, ale tak naprawdę najważniejszy jest człowiek. Chcemy, aby wolontariusz nie był tylko dostarczycielem paczki, ale człowiekiem, który spotka się z drugim człowiekiem – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Telefoniczne zgłoszenia – do niedzieli, 20 grudnia włącznie

W tym roku przygotowane zostanie osiem tysięcy świątecznych paczek, które wolontariusze dostarczą 24 grudnia, w godz. 9.00-15.00 pod adresy potrzebujących mieszkańców.

Aby otrzymać paczkę, wystarczy zadzwonić pod czynne całą dobę numery telefonów i nagrać wiadomość podając dokładny adres, pod który zostanie dostarczona:

– tel. (22) 11 20 244

– tel. (22) 18 81 454.

Po nagraniu zgłoszenia z adresem, wolontariusz dostarczy paczkę 24 grudnia – nie oddzwaniamy, tylko weryfikujemy i rejestrujemy zgłoszenia.

Ratusz informuje również, że nadal czeka również na zgłoszenia osób, które chcą pomóc w organizacji akcji „Warszawska wigilia z dostawą” – wolontariusze mogą się zgłaszać jeszcze do 22 grudnia pod adresem mailowym: warszawa@wolnemiejsce.pl lub za pośrednictwem miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Osoby biorące udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą” pomogą w przygotowywaniu i pakowaniu świątecznych paczek i dostarczeniu ich wigilię do osób potrzebujących. Wolontariusze będą mieli imienne identyfikatory ze zdjęciem i logo fundacji Wolne Miejsce, a na głowach czapki św. Mikołaja. Osoby biorące udział w akcji i dostarczające paczki nie będą wchodziły do domów – przekażą ją z zachowaniem bezpiecznego dystansu i zasad sanitarnych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły