Warszawa. Ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę. Czas tylko do 20 grudnia

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

– Drodzy mieszkańcy – to ostatnia chwila żeby zadzwonić i otrzymać bezpłatną paczkę z wigilijnymi potrawami – mówi Aldona Machnowska–Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna za obszar polityki społecznej w mieście.

W warszawskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa przypominająca o trwającej od kilku tygodni wspólnej akcji Warszawy i fundacji Wolne Miejsce. W jej ramach do niedzieli, 20 grudnia włącznie, organizatorzy czekają na telefoniczne zgłoszenia potrzebujących mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać świąteczną paczkę z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

– Święta to szczególny czas w roku, kiedy potrzebujemy bliskości, a tegoroczne – z uwagi na pandemiczne obostrzenia – będą z pewnością trudne dla osób samotnych i potrzebujących – powiedziała Aldona Machnowska–Góra.

– Pandemia koronawirusa wdarła się w nasze życie i kształtuje na nowo relacje z innymi ludźmi. Jednak mieszkańcy Warszawy zawsze mogli na siebie liczyć i tak samo, jest i w tym roku – chcemy, aby seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, samotne, przewlekle chore, potrzebujące rodziny – otrzymali w wigilię świąteczną paczkę. W ramach akcji „Warszawska wigilia z dostawą” dostarczą ją pod same drzwi wolontariusze, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – podkreśliła.

„Warszawska wigilia z dostawą” – ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę

W świątecznej paczce znajdą się tradycyjne potrawy, które przygotowywane są na wigilijną kolację: barszcz z uszkami, karp smażony, pierogi z kapustą grzybami, ciasto, pierniki, opłatek, owoce oraz drobne upominki dla mieszkańców.

– Oprócz tych wszystkich pysznych dań, które ugotują i rozwiozą wolontariusze, ale tak naprawdę najważniejszy jest człowiek. Chcemy, aby wolontariusz nie był tylko dostarczycielem paczki, ale człowiekiem, który spotka się z drugim człowiekiem – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Telefoniczne zgłoszenia – do niedzieli, 20 grudnia włącznie

W tym roku przygotowane zostanie osiem tysięcy świątecznych paczek, które wolontariusze dostarczą 24 grudnia, w godz. 9.00-15.00 pod adresy potrzebujących mieszkańców.

Aby otrzymać paczkę, wystarczy zadzwonić pod czynne całą dobę numery telefonów i nagrać wiadomość podając dokładny adres, pod który zostanie dostarczona:

– tel. (22) 11 20 244

– tel. (22) 18 81 454.

Po nagraniu zgłoszenia z adresem, wolontariusz dostarczy paczkę 24 grudnia – nie oddzwaniamy, tylko weryfikujemy i rejestrujemy zgłoszenia.

Ratusz informuje również, że nadal czeka również na zgłoszenia osób, które chcą pomóc w organizacji akcji „Warszawska wigilia z dostawą” – wolontariusze mogą się zgłaszać jeszcze do 22 grudnia pod adresem mailowym: warszawa@wolnemiejsce.pl lub za pośrednictwem miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Osoby biorące udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą” pomogą w przygotowywaniu i pakowaniu świątecznych paczek i dostarczeniu ich wigilię do osób potrzebujących. Wolontariusze będą mieli imienne identyfikatory ze zdjęciem i logo fundacji Wolne Miejsce, a na głowach czapki św. Mikołaja. Osoby biorące udział w akcji i dostarczające paczki nie będą wchodziły do domów – przekażą ją z zachowaniem bezpiecznego dystansu i zasad sanitarnych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły