Warszawa. Ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę. Czas tylko do 20 grudnia

– Drodzy mieszkańcy – to ostatnia chwila żeby zadzwonić i otrzymać bezpłatną paczkę z wigilijnymi potrawami – mówi Aldona Machnowska–Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna za obszar polityki społecznej w mieście.

W warszawskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa przypominająca o trwającej od kilku tygodni wspólnej akcji Warszawy i fundacji Wolne Miejsce. W jej ramach do niedzieli, 20 grudnia włącznie, organizatorzy czekają na telefoniczne zgłoszenia potrzebujących mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać świąteczną paczkę z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

– Święta to szczególny czas w roku, kiedy potrzebujemy bliskości, a tegoroczne – z uwagi na pandemiczne obostrzenia – będą z pewnością trudne dla osób samotnych i potrzebujących – powiedziała Aldona Machnowska–Góra.

– Pandemia koronawirusa wdarła się w nasze życie i kształtuje na nowo relacje z innymi ludźmi. Jednak mieszkańcy Warszawy zawsze mogli na siebie liczyć i tak samo, jest i w tym roku – chcemy, aby seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, samotne, przewlekle chore, potrzebujące rodziny – otrzymali w wigilię świąteczną paczkę. W ramach akcji „Warszawska wigilia z dostawą” dostarczą ją pod same drzwi wolontariusze, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – podkreśliła.

„Warszawska wigilia z dostawą” – ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę

W świątecznej paczce znajdą się tradycyjne potrawy, które przygotowywane są na wigilijną kolację: barszcz z uszkami, karp smażony, pierogi z kapustą grzybami, ciasto, pierniki, opłatek, owoce oraz drobne upominki dla mieszkańców.

– Oprócz tych wszystkich pysznych dań, które ugotują i rozwiozą wolontariusze, ale tak naprawdę najważniejszy jest człowiek. Chcemy, aby wolontariusz nie był tylko dostarczycielem paczki, ale człowiekiem, który spotka się z drugim człowiekiem – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Telefoniczne zgłoszenia – do niedzieli, 20 grudnia włącznie

W tym roku przygotowane zostanie osiem tysięcy świątecznych paczek, które wolontariusze dostarczą 24 grudnia, w godz. 9.00-15.00 pod adresy potrzebujących mieszkańców.

Aby otrzymać paczkę, wystarczy zadzwonić pod czynne całą dobę numery telefonów i nagrać wiadomość podając dokładny adres, pod który zostanie dostarczona:

– tel. (22) 11 20 244

– tel. (22) 18 81 454.

Po nagraniu zgłoszenia z adresem, wolontariusz dostarczy paczkę 24 grudnia – nie oddzwaniamy, tylko weryfikujemy i rejestrujemy zgłoszenia.

Ratusz informuje również, że nadal czeka również na zgłoszenia osób, które chcą pomóc w organizacji akcji „Warszawska wigilia z dostawą” – wolontariusze mogą się zgłaszać jeszcze do 22 grudnia pod adresem mailowym: [email protected] lub za pośrednictwem miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Osoby biorące udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą” pomogą w przygotowywaniu i pakowaniu świątecznych paczek i dostarczeniu ich wigilię do osób potrzebujących. Wolontariusze będą mieli imienne identyfikatory ze zdjęciem i logo fundacji Wolne Miejsce, a na głowach czapki św. Mikołaja. Osoby biorące udział w akcji i dostarczające paczki nie będą wchodziły do domów – przekażą ją z zachowaniem bezpiecznego dystansu i zasad sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *