Warszawa. Ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę. Czas tylko do 20 grudnia

– Drodzy mieszkańcy – to ostatnia chwila żeby zadzwonić i otrzymać bezpłatną paczkę z wigilijnymi potrawami – mówi Aldona Machnowska–Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna za obszar polityki społecznej w mieście.

W warszawskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa przypominająca o trwającej od kilku tygodni wspólnej akcji Warszawy i fundacji Wolne Miejsce. W jej ramach do niedzieli, 20 grudnia włącznie, organizatorzy czekają na telefoniczne zgłoszenia potrzebujących mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać świąteczną paczkę z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

– Święta to szczególny czas w roku, kiedy potrzebujemy bliskości, a tegoroczne – z uwagi na pandemiczne obostrzenia – będą z pewnością trudne dla osób samotnych i potrzebujących – powiedziała Aldona Machnowska–Góra.

– Pandemia koronawirusa wdarła się w nasze życie i kształtuje na nowo relacje z innymi ludźmi. Jednak mieszkańcy Warszawy zawsze mogli na siebie liczyć i tak samo, jest i w tym roku – chcemy, aby seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, samotne, przewlekle chore, potrzebujące rodziny – otrzymali w wigilię świąteczną paczkę. W ramach akcji „Warszawska wigilia z dostawą” dostarczą ją pod same drzwi wolontariusze, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – podkreśliła.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

„Warszawska wigilia z dostawą” – ostania chwila na zgłoszenia po świąteczną paczkę

W świątecznej paczce znajdą się tradycyjne potrawy, które przygotowywane są na wigilijną kolację: barszcz z uszkami, karp smażony, pierogi z kapustą grzybami, ciasto, pierniki, opłatek, owoce oraz drobne upominki dla mieszkańców.

– Oprócz tych wszystkich pysznych dań, które ugotują i rozwiozą wolontariusze, ale tak naprawdę najważniejszy jest człowiek. Chcemy, aby wolontariusz nie był tylko dostarczycielem paczki, ale człowiekiem, który spotka się z drugim człowiekiem – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Telefoniczne zgłoszenia – do niedzieli, 20 grudnia włącznie

W tym roku przygotowane zostanie osiem tysięcy świątecznych paczek, które wolontariusze dostarczą 24 grudnia, w godz. 9.00-15.00 pod adresy potrzebujących mieszkańców.

Aby otrzymać paczkę, wystarczy zadzwonić pod czynne całą dobę numery telefonów i nagrać wiadomość podając dokładny adres, pod który zostanie dostarczona:

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

– tel. (22) 11 20 244

– tel. (22) 18 81 454.

Po nagraniu zgłoszenia z adresem, wolontariusz dostarczy paczkę 24 grudnia – nie oddzwaniamy, tylko weryfikujemy i rejestrujemy zgłoszenia.

Ratusz informuje również, że nadal czeka również na zgłoszenia osób, które chcą pomóc w organizacji akcji „Warszawska wigilia z dostawą” – wolontariusze mogą się zgłaszać jeszcze do 22 grudnia pod adresem mailowym: warszawa@wolnemiejsce.pl lub za pośrednictwem miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl.

Osoby biorące udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą” pomogą w przygotowywaniu i pakowaniu świątecznych paczek i dostarczeniu ich wigilię do osób potrzebujących. Wolontariusze będą mieli imienne identyfikatory ze zdjęciem i logo fundacji Wolne Miejsce, a na głowach czapki św. Mikołaja. Osoby biorące udział w akcji i dostarczające paczki nie będą wchodziły do domów – przekażą ją z zachowaniem bezpiecznego dystansu i zasad sanitarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...