Andrzej Olechowski atakuje partię, którą zakładał. „Nie można do tego dopuścić”

– Patrząc w przeszłość, wdepnęliśmy w ten PiS przez przypadek. Taki był układ, że PiS uzyskał władzę absolutną. Teraz jest obawa w drugą stronę. Gdy PiS przegra, wdepniemy w nieprzygotowaną PO – ocenił dla Wprost, Andrzej Olechowski.

Andrzej Olechowski to jeden z najważniejszych polityków przełomu XX i XXI Wieku. Był ministrem finansów w 1992 oraz ministrem spraw zagranicznych w latach 1993–1995. Kandydował na prezydenta RP w 2000 i w 2010. Jest również jednym z głównych założycieli Platformy Obywatelskiej.

W tej partii nie działa jednak już od wielu latu, a obecnie jest jej nawet umiarkowanym krytykiem. Andrzej Olechowski przyznał, że ma ze złe zdanie o obecnych politykach.

Andrzej Olechowski: PO jest nieprzygotowana do rządzenia

– Działają w polityce dla zarobku, dla kariery, a nie dla idei i potrzeby dokonania zmian. Za moich czasów ludzie chcieli reformować. Ktoś, kto nie chciał zmieniać, nie nadawał się do rządu – ocenił Olechowski.

Nie gryzł się również w język w ocenie obecnej kondycji Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, ta partia jest dziś nieprzygotowana do rządzenia.

– Patrząc w przeszłość, wdepnęliśmy w ten PiS przez przypadek. Taki był układ, że PiS uzyskał władzę absolutną. Teraz jest obawa w drugą stronę. Gdy PiS przegra, wdepniemy w nieprzygotowaną PO. Nie można do tego dopuścić – powiedział Andrzej Olechowski.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły