Po pladze komarów czas na inną inwazję. Tych owadów nie można zabijać

W internecie i mediach społecznościowych w ostatnich dniach zaroiło się od wpisów na temat modliszek grasujących w Warszawie. Niektóre media podają, że to prawdziwa plaga. Warszawiacy nie kryją zdziwienia. 

Po pladze komarów nastała inwazja modliszek. Te sporych rozmiarów owady w ostatnim czasie pojawiły się w Warszawie. Mieszkańcy są zdziwieni, ponieważ nie przypominają sobie podobnej sytuacji w przeszłości.

Modliszki to owady spotykane w strefach tropikalnych. Ocieplenie klimatu sprawiło, że coraz częściej możemy je spotkać także w naszych stronach. Choć są niebezpieczne dla innych owadów, to dla człowieka nie stanowią żadnego zagrożenia. Istotne jest jednak, że owady te są pod ścisłą ochroną i pod żadnym pozorem nie możemy ich zabijać. Ponadto w Polsce obowiązuje ogólny zakaz hodowli tych owadów.

Modliszki upodobały sobie Warszawę

Mieszkańcy stolicy w ostatnim czasie zamieścili wiele wpisów dotyczących modliszek. Wypowiadając się w mediach społecznościowych nie kryją zdziwienia, wszak ten owad do tej pory był niespotykanym gatunkiem i aby go zobaczyć trzeba było udać się do ZOO.

Modliszki są pod ścisłą ochroną

Spotykając modliszkę należy pamiętać, że gatunek ten znajduje się pod ścisłą ochroną. Dlatego, gdy wpadnie nam do mieszkania, nie można potraktować ich podobnie jak komarów. Co zatem należy zrobić? Najważniejsze to zachować spokój. Owada z kolei należy umieścić w słoiku i wypuścić w nasłonecznionym miejscu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły