Mateusz Morawiecki doprecyzował zasady narodowej kwarantanny. Dwie ważne kwestie

Nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki doprecyzował zasady narodowej kwarantanny. Ta w naszym kraju ma się rozpocząć tuż po świętach Bożego Narodzenia – od poniedziałku, 28 grudnia. W jej ramach zamknięte będą m.in. galerie handlowe i hotele.

Narodowa kwarantanna rozpocznie się 28 grudnia i ma potrwać do 17 stycznia. W jej ramach zamknięte zostaną galerie handlowe, hotele, a także stoki narciarskie. Do tego minister zdrowia ogłosił zakaz przemieszczania się w Sylwestra w godzinach od 19 do 6 rano.

– Bardzo wszystkich proszę – bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Przestrzegajmy zaleceń ekspertów i odpowiednich służb – dołączył swój apel premier Morawiecki.

Na swoim profili na Facebooku, premier zamieścił również grafikę, na której pojawiły się bardziej szczegółowe zasady kwarantanny narodowej.

Uwaga⚠️

Od 28 grudnia do 17 stycznia w całym kraju będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa, których zasady…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 17 grudnia 2020

Mateusz Morawiecki postanowił doprecyzować kwestie m.in. związanie z zamknięciem galerii handlowych. Jak bowiem wynika ze szczegółowych zapisów, w galeriach otwarte będą niektóre sklepy – m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Z kolei stoki – jak precyzuje premier – będą dostępne w ramach sportu zawodowego. Jak podano, dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym przewidziana będzie 10-dniowa kwarantanna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *