Mateusz Morawiecki doprecyzował zasady narodowej kwarantanny. Dwie ważne kwestie

Nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki doprecyzował zasady narodowej kwarantanny. Ta w naszym kraju ma się rozpocząć tuż po świętach Bożego Narodzenia – od poniedziałku, 28 grudnia. W jej ramach zamknięte będą m.in. galerie handlowe i hotele.

Narodowa kwarantanna rozpocznie się 28 grudnia i ma potrwać do 17 stycznia. W jej ramach zamknięte zostaną galerie handlowe, hotele, a także stoki narciarskie. Do tego minister zdrowia ogłosił zakaz przemieszczania się w Sylwestra w godzinach od 19 do 6 rano.

– Bardzo wszystkich proszę – bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Przestrzegajmy zaleceń ekspertów i odpowiednich służb – dołączył swój apel premier Morawiecki.

Na swoim profili na Facebooku, premier zamieścił również grafikę, na której pojawiły się bardziej szczegółowe zasady kwarantanny narodowej.

Uwaga⚠️

Od 28 grudnia do 17 stycznia w całym kraju będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa, których zasady…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 17 grudnia 2020

Mateusz Morawiecki postanowił doprecyzować kwestie m.in. związanie z zamknięciem galerii handlowych. Jak bowiem wynika ze szczegółowych zapisów, w galeriach otwarte będą niektóre sklepy – m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Z kolei stoki – jak precyzuje premier – będą dostępne w ramach sportu zawodowego. Jak podano, dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym przewidziana będzie 10-dniowa kwarantanna.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły