Przepychanka polityczna w sprawie śmieci w Warszawie. Trzaskowski: „Zdecydujcie się”

– Uchwała Rady Warszawy ws. opłat za gospodarowanie odpadami bazuje na ustawie napisanej przez rząd. Podważa ją podległa rządowi Prokuratura. Czyli jedno ministerstwo (Klimatu) zmusza nas do podwyżek za śmieci, a drugie (Sprawiedliwości) nasyła na nas Prokuraturę. Zdecydujcie się! – napisał na twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Sprawa dotyczy znanej już każdemu mieszkańcowi uchwały śmieciowej. Początkowo miała ona wejść w życie już pod koniec zeszłego roku, jednak finalnie przesunięto ją na kwiecień 2021.

Co zmienia ta ustawa?

Zmianom ulegnie sposób naliczania opłat za tzw. „śmieci”. Dotknie ona wszystkich mieszkańców, zarówno tych, mieszkających w blokach, jak i domach jednorodzinnych. Do tej pory opłaty były naliczane na podstawie liczby osób. W myśl nowej ustawy, kwota będzie ustalona wg wskazań wodomierzy.

Mówiąc prostszym językiem, ile wody zużyje dane gospodarstwo domowe – tak zostanie mu wyliczona opłata za wywóz odpadów. Absurdalne? Niektórzy doszukują się w tym głębszej logiki, uznając to za antyrządowy spisek.

Inni drwią pisząc: „jestem za tym aby parkomaty przyjmowały tylko papierowe 10zl za godzinę, a śmieci powinny być po 400 zł miesięcznie” i zachęcają prezydenta „do pracy”.

Jak takie posunięcie odbije się na portfelach mieszkańców stolicy? Zobaczymy. Nie wiadomo jednak, kiedy tak na prawdę ustawa ta zostanie wprowadzona w życie, jeśli co chwilę znajduje się pretekst, aby ją podważyć.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły