Tomasz Lis pisze o Kaczyńskim i „perwersji”. „Zło bezwstydne”

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, które prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił podczas swojego wystąpienia w kościele, odbiło się szerokim echem. Głos zabrał m.in. Tomasz Lis.

Jarosław Kaczyński dolał oliwy do ognia. Prezes PiS wygłosił przemówienie w kościele, podczas mszy świętej w przeddzień 8. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej. Wypowiedzi lidera partii rządzącej wywołały ogromne kontrowersje.

„Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki” – mówił Kaczyński podczas wystąpienia.

Co więcej, nawiązał również do wyemitowanego przez Telewizję Polską filmu o Amber Gold. „Być może spośród państwa są tacy, którzy niedawno obejrzeli film o aferze Amber Gold. Film może nie zawsze łatwy w odbiorze, szczególnie dla tych, którzy nie mają jakiejś bliższej orientacji, ale on doskonale pokazuje, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu tych dziesięcioleci, które ostatecznie, mam nadzieję, że ostatecznie, zakończyły się dopiero w roku 2015” – stwierdził.

Tomasz Lis ostro o Kaczyńskim

Kontrowersyjne przemówienie Kaczyńskiego skomentowało wielu polityków oraz dziennikarzy. Głos zabrał m.in. były premier Donald Tusk. „Jarosław Kaczyński przyznał dziś spod ołtarza, że zło atakuje naszą Ojczyznę i naród. Zgadzam się z jego diagnozą w stu procentach” – napisał na Twitterze.

W podobnym, aczkolwiek znacznie ostrzejszym tonie, na temat wystąpienia Kaczyńskiego wypowiedział się Tomasz Lis. Dziennikarz również zamieścił wpis na Twitterze, w którym przyznał, że wypowiedzi Kaczyńskiego mają coś wspólnego z perwersją. „Z mszy w rocznicę śmierci własnej marki zrobić seans politycznej nienawiści, to już połączenie absolutnej aberracji z totalną perwersją. Zło bezwstydne” – napisał.

źródło: Twitter/Tomasz Lis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *