Policyjny pościg po ulicach Pragi-Północ. Kierowca Mazdy nie miał zamiaru się zatrzymywać

Policyjny pościg po ulicach Warszawy. Kierujący Mazdą uciekał przez Pragę-Północ, a w pewnym momencie jechało za nim już kilka radiowozów. Ostatecznie jego rajd skończył się na ogrodzeniu jednej z posesji, ale nawet wtedy nie zrezygnował z ucieczki. Szybko wysiadł z samochodu i zaczął uciekać biegiem. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym, posiadał marihuanę i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany.

Stołeczni wywiadowcy podjęli pościg za kierującym mazdą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal uciekał ulicami Pragi-Północ. W trakcie pościgu mundurowi prosili jednocześnie o wsparcie najbliżej znajdujących się załóg.

Kierując pojazdem nic sobie nie robił z sygnałów świetlnych i błyskowych wydawanych przez kilka radiowozów i nadal uciekał. Po wjechaniu na ogrodzenie, wysiadł z samochodu i dalej uciekał pieszo, ale szybko został dogoniony i obezwładniony przez interweniujących funkcjonariuszy. Krewkim kierującym okazał się 21- letni mieszkaniec Warszawy.

Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. W samochodzie, którym uciekał, policjanci znaleźli na siedzeniu pasażera marihuanę zapakowaną w torebkę foliową. Jak się okazało to nie jedyny powód ucieczki.

21-latek poszukiwany był listem gończym w celu doprowadzenia do najbliższego Zakładu Karnego, ustalenia miejsca pobytu oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *