Koronawirus: Adam Niedzielski ma złe wieści dla Polaków. „Odwrócenie tendencji staje się faktem”

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przedstawił nowe wyniki analiz dotyczących rozwoju koronawirusa w Polsce. Nie ma dla naszych rodaków dobrych wieści.

Wydarzenia z weekendu pozwoliły Polakom uwierzyć w to, że życie może toczyć się normalnie. To pierwsze dni po zniesieniu obostrzeń, gdy można było udać się do hotelu lub na stok narciarski.

Prawdziwe oblężenie przeżywało Zakopane, na które szturm przypuścili turyści. Były śpiewy i tańce na Krupówkach, a także wielkie imprezy na terenie całego miasta. Skrytykował to wówczas minister zdrowia, Adam Niedzielski, który ostrzegł przed trzecią falą pandemii w Polsce. „Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem naszej III fali pandemii w Polsce” – powiedział minister zdrowia.

Teraz Niedzielski kolejny raz zabrał głos ws. rozwoju pandemii w Polsce. Przedstawił dane, które nie nastrajają optymistycznie. Jego wpis na Twitterze błyskawicznie rozszedł się szerokim echem w sieci.

Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści dla Polaków

Niedzielski opublikował na Twitterze wpis, do którego dołączył wykres. Przyznał, że niestety, ale kolejny raz mamy tendencję wzrostową jeżeli chodzi o zachorowania na Covid-19. To bardzo złe wieści, ponieważ ostatni czas przyniósł znaczną zniżkę zakażeń, a to z kolei dawało nadzieję na szybszy powrót do „normalności”.

„Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni” – napisał Niedzielski na Twitterze.

Co to oznacza dla nas wszystkich? Być może będziemy musieli się pogodzić z powrotem bardziej radykalnych restrykcji. Rząd już teraz, znosząc niektóre z nich, podkreślał, że to jest to rozwiązanie doraźne, a kolejne kroki będą podejmowane w oparciu o najnowsze dane. Te, jak widać, nie nastrajają pozytywnie.

Zobacz także:

1. Ujawniono, kto stoi za partią Hołowni. Wielu Polaków się tego domyślało
2. Nie żyje młoda i śliczna gwiazda „M jak miłość”. Tragiczne wiadomości
3. Krzysztof Jackowski miał tragiczną wizję. Straszne wydarzenia już niedługo mają wstrząsnąć całym krajem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *