Wielki transfer w Legii Warszawa. Nowy piłkarz powrócił do polskiego klubu z zagranicy

Bartosz Kapustka stał się oficjalnie zawodnikiem Legii Warszawa. Piłkarz wrócił do ojczystego klubu z Leicester City i podpisał z Legią dwuletni kontrakt. 

Oficjalnie wiadomo, że Bartosz Kapustka przez najbliższe dwa lata będzie grał w barwach Legii Warszawa. Polski pomocnik wrócił do kraju z Leicester City.

– Nigdy nie byłem tak głodny piłki jak teraz. Jeśli zdrowie dopisze, wszystko będzie w porządku. Transfer był przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Byłem do niego przekonany, klub również. Organizacyjnie Legia jest na poziomie topowych klubów i ma duże ambicje, podobnie jak ja. Znam wielu zawodników grających przy Łazienkowskiej i jestem przekonany, że Legia to dla mnie dobre miejsce do gry – powiedział Kapustka cytowany w komunikacie warszawskiego klubu.

Kontrakt młodego zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2022. Z jego zapisków wynika, że może zostać przedłużony o kolejny sezon. Kapustka od 2016 roku grał w angielskim klubie Leicester City, gdzie nie odnosił sukcesów. W międzyczasie wypożyczały go kluby z Belgii i Niemiec.

– Cieszę się, że do naszego zespołu dołącza polski zawodnik z dużym, międzynarodowym doświadczeniem. Bartek Kapustka to piłkarz, którego byliśmy zdeterminowani pozyskać już od jakiegoś czasu. Teraz wszystkie okoliczności pozwoliły nam w końcu sfinalizować ten bardzo ważny w tym okienku transferowym ruch. Bartek trafia do miejsca, w którym będzie miał idealne warunki, by udowodnić swoją piłkarską wartość, odbudować fizycznie i pokazać charakter zawodnika głodnego tytułów i sukcesów – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski na oficjalnej stronie klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *