Tomasz Lis zapowiada kolejną publikację ws. Obajtka w „Newsweeku”

Kolejną kompromitującą prezesa Orlenu publikację w tygodniku „Newsweek” zapowiada redaktor naczelny tego pisma – Tomasz Lis. Zdaniem dziennikarza, Daniel Obajtek ma jeszcze sporo do ukrycia.

Tomasz Lis na Twitterze zapowiedział kolejną porcję informacji na temat niejasnych źródeł finansowania nieruchomości Daniela Obajtka. Przypomnijmy, że 45-letni polityk jest prezesem Grupy Orlen od lutego 2018 roku. Jednak to dopiero w ostatnich tygodniach pojawiły się demaskujące go publikacje. Zaczęło się od artykułu „Gazety Wyborczej”.

Tomasz Lis zapowiada kolejny cios w Obajtka. Balcerowicz bije brawo

Kolejny cios ma wymierzyć „Newsweek”. Jak napisał Tomasz Lis, już za kilka godzin poznamy nowe – jak to nazwał – rewelacje na temat nieruchomości szefa Orlenu.

„Za kilka godzin w Newsweeku nowe rewelacje o nieruchomościach pana Obajtka. Stay Tuned” – przekazał Lis.

W ataki na Daniela Obajtka angażują się także związani z opozycją politycy. Na wpis Tomasza Lisa odpowiedział między innymi wieloletni minister finansów w latach 90. – Leszek Balcerowicz. Znany polityk nie kryje zadowolenia z faktu, że „Newsweek” drąży temat. „Brawo. Obajtek na czele pisowskiej klasy latyfundystow?” – pisze Balcerowicz.

Za pl.wikipedia.org: „W 133–123 p.n.e. Tyberiusz Grakchus i Gajusz Grakchus (trybunowie plebejscy) próbowali wprowadzić reformę rolną, która miała polegać na rozparcelowaniu latyfundiów. Reforma nie powiodła się. W dawnej Polsce latyfundiami określano rozległe posiadłości ziemskie należące najczęściej do Kościoła lub rodów magnackich”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły