Roczne rozliczenie podatku dochodowego. Jak szybciej ogarnąć PIT?

Wszyscy podatnicy, którzy chcą otrzymać szybsze zwroty powinni rozliczyć się ze swoim urzędem skarbowym elektronicznie. Skrócony czas oczekiwania ma wynosić do 45 dni.

Rozliczenie PIT, na które czeka wielu Polaków rozpocznie się 15 lutego. W tym roku zeznania podatkowe w formie online będzie można złożyć jedynie w e-Urzędzie Skarbowym. Jest on dostępny na stronie podatki.gov.pl i jest zintegrowany z dotychczasową usługę Twój e-PIT.

Do portalu można się zalogować przy pomocy profilu zaufanego. Ministerstwo zapowiada, że wkrótce będzie to także możliwe poprzez aplikacje mObywatel. Nie wiadomo, czy nastąpi to w tym roku.

Złożenie rozliczenia w formie online to nie tylko gwarancja dotrzymania terminu, ale także benefity w postaci szybszego zwrotu.

– Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni. Nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania PIT, to 30 kwietnia KAS zaakceptuje zeznanie, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Jest to korzyść, której nie daje w Polsce żadna inna dostępna usługa – powiedziała Magdalena Rzeczkowska, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Usługa internetowego rozliczania jest już powszechnie znana. W Polsce można to zrobić już od trzech lat. Serwis internetowy działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

Termin do składania zeznań podatkowych mija z dniem 30 kwietnia 2021 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły