Powstał portal mPress. To absolutnie nowa jakość w polskim internecie

Masa reklam, wolno ładujące się strony, wyskakujące, irytujące komunikaty. Tak wygląda dziś wiele polskich serwisów internetowych, również tych informacyjnych. Dlatego też twórcy nowego projektu – mPress – postanowili wyjść na przeciw oczekiwaniom Czytelników i stworzyć serwis, z którego naprawdę przyjemnie się korzysta.

mPress.pl, bo pod tym adresem dostępna jest strona, to bodaj pierwszy serwis w Polsce, który zrezygnował z części zysków z reklam po to, by dać niesamowitą wygodę użytkownikom korzystającym z ich strony.

Strona właściwie nie potrzebuje czasu na ładowanie się, a jej treść (wraz z nielicznymi reklamami) po prostu od razu się pojawia. Dzieje się tak dlatego, że cały ruch z urządzeń mobilnych właściciele mPress przekierowują na nowoczesną wersję strony AMP. To dużo lżejsza wersja strony, którą trudniej monetyzować. Jednak z perspektywy użytkownika to coś absolutnie wspaniałego.

mPress – co to jest?

Czytelnik może bowiem przeglądać newsy i płynnie poruszać się po stronie, nie czekając na ładowanie się kolejnych podstron ani sekundy. – Nazwa mPress nawiązuje do mobilności naszej platformy. Moglibyśmy – jak inni wydawcy – używać zarówno tradycyjnej wersji mobilnej strony, jak i technologii AMP. Wówczas zarabialibyśmy na naszych treściach więcej. Dochodzimy jednak do wniosku, że „wygoda użytkownika przede wszystkim” i jesteśmy przekonani, iż z czasem Czytelnicy naszych newsów to docenią i będą do nas wracać częściej – mówi prezes Grupy OTO360 – wydawcy mPress.pl.

mPress to portal newsowy. Redaktorzy zamieszczają w nim najciekawsze informacje na tematy społeczne, polityczne, newsy ze świata sportu czy show-biznesu. Faktyczną działalność strona rozpoczęła początkiem czerwca 2021 roku.

W pierwszym tygodniu działalności mPress.pl odwiedziło 80 199 unikalnych użytkowników (oficjalne dane z Google Analytics). Właściciele serwisu zapowiadają dynamiczną ekspansję, pozyskując zarówno ruch organiczny z wyszukiwarek, jak i promując swe treści w mediach społecznościowych.

Materiał partnera

CZYTAJ TAKŻE: Powstał superszybki portal newsowy mPress – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *