Bliscy zmarłego dziennikarza TVP z przejmującą prośbą. “Liczy się każda złotówka”

Piotr Świąc, dziennikarz TVP Gdańsk, zginął w wypadku samochodowym. Teraz jego rodzina i znajomi wystosowali przejmującą prośbę.

Smutne informacje przekazali kilka dni temu na Facebooku pracownicy gdańskiego oddziału TVP. Jeden z dziennikarzy tej stacji, Piotr Świąc, stracił życie w wypadku samochodowym. Jego koledzy z redakcji są wstrząśnięci.

“Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie “Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną” – napisano na fanpage’u TVP Gdańsk.

“Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący renault 23-latek, jadąc w kierunku Żukowa, z nieustalonych jeszcze przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu. Zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował dziennikarz Piotr Świąc. Obaj kierowcy ponieśli śmierć na miejscu” – mówi prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Siła uderzenia dwóch pojazdów była ogromna. Oba auta zostały niemal doszczętnie zniszczone.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Teraz prośbę wystosowali bliscy dziennikarze. Ich apel jest naprawdę przejmujący.

Bliscy zmarłego dziennikarza TVP wystosowali przejmującą prośbę

Rodzina i znajomi Piotra Świąca wystosowali komunikat. Podczas pogrzebu dziennikarza zbierane będą datki. “Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E.Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki. Zachęcamy do tego, by – zamiast kupować kwiaty – wesprzeć działalność Hospicjum” – napisano.

ZOBACZ TAKŻE
Wielka ściema Biedronki. Mnóstwo Polaków dało się nabrać

“Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby wesprzeć Hospicjum w codziennym funkcjonowaniu – podobnie jak robił to od lat Piotr – zachęcamy do przekazania każdej, nawet najdrobniejszej sumy. W tych ciężkich czasach liczy się dosłownie każda złotówka” – dodają bliscy dziennikarza TVP3 Gdańsk.

Aby wesprzeć zbiórkę nie trzeba być obecnym na pogrzebie. Środki finansowe na hospicjum, które regularnie wspierał śp. Piotr Świąc, można przekazać również przez internet. W tym celu uruchomione zbiórkę, która jest dostępna w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...