Mega ekologiczne rozwiązanie na Ursynowie. Warszawa stara się naśladować Lwów

Fusy od kawy zamiast soli i piasku. Brzmi nieźle? To pomysł warszawskiej dzielnicy Ursynów, na walkę z efektami zimy. Podobne rozwiązanie zastosowano we Lwowie. 

W poniedziałek dzielnica Ursynów rozpoczęła zbieranie fusów od kawy z urzędowych ekspresów. Pomysł ma na celu zastąpienie tradycyjnych metod (soli i piasku) posypywania śliskich chodników. To ekologiczne rozwiązanie jest pilotażowym pomysłem zastępcy burmistrza Bartosza Dominiaka. 

Podobne rozwiązanie zastosowano we Lwowie i Krakowie. “Zastosowanie fusów od kawy wpisuje się w tzw. gospodarkę obiegu zamkniętego (circular economy), czyli jak największego ograniczania produkcji odpadów poprzez alternatywne zastosowanie potencjalnych odpadów jako surowców w innym działaniu. W tym wypadku odpady w postaci fusów z kawy można wykorzystać jako surowiec do utrzymania bezpieczeństwa na chodnikach zimą” – napisał na swoim oficjalnym profilu Bartosz Dominiak – Zastępca Burmistrza Ursynowa.

Razem z Klaudiusz Ostrowski – Zastępca Burmistrza Ursynowa rozpoczęliśmy dziś pilotażowe sypanie fusów po kawie na…

Opublikowany przez Bartosz Dominiak – Zastępca Burmistrza Ursynowa Wtorek, 9 lutego 2021

 

Na razie fusami został posypany chodnik wokół ratusza, a urzędnicy zbierają opinię na ten temat od okolicznych mieszkańców, którzy przechodzą chodnikiem. Gdy projekt zakończy się powodzeniem, możliwe będzie szersze zastosowanie takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *