Zamieszki na Białorusi. Polscy politycy dają wsparcie

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

Zamieszki na Białorusi. To konsekwencja ogłoszenia wyników exit poll po zakończeniu wyborów prezydenckich w tym kraju. Według sondażu z gigantyczną przewagą prowadzi dotychczasowy prezydent, Aleksandr Łukaszenka. Protesty komentują w mediach społecznościowych polscy politycy.

Wczoraj na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Według wyników exit poll 80% wszystkich głosów zdobył dotychczasowy prezydent, Aleksandr Łukaszenka. W ten wynik nie wierzy opozycja oraz jej sympatycy, którzy tłumnie wylegli na ulice miast. Rozpoczęły się masowe protesty.

Zamieszki na Białorusi, bo tak trzeba nazywać to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, pochłonęły już pierwszą ofiarę. Według tamtejszych mediów zginęła bowiem jedna osoba, a wiele zostało rannych. Doszło również do licznych zatrzymań.

Zamieszki na Białorusi. Polscy politycy wspierają

Zdarzenia, do których doszło na Białorusi, nie umknęły uwadze polskich polityków. W sieci pojawiło się wiele komentarzy ze wsparciem dla naszych wschodnich sąsiadów.

“Mińsk i cała Białoruś nie jest w stanie zaakceptować kolejnych bezczelnie sfałszowanych wyborów. Ludzie wyszli i wyjechali w proteście na ulice. Stolica Białorusi stanęła. Rządzi dyktator bez autoryzacji większości w społeczeństwie. I wszyscy to już wiedzą” – napisał poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba, który w dniu wyborów przebywał w Mińsku.

“Demokratyczna Białoruś jest w najgłębszym interesie Polski. Wszyscy powinnismy wspierać aspiracje narodu białoruskiego w dążeniu do wolności, któremu daje on dziś wyraz. Białorusini walczą o swoją przyszłość i miejsce w demokratycznej rodzinie wolnego świata” – napisał Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

“Pojawiają się kolejne niepokojące doniesienia z Białorusi. Po zakończonych wyborach prezydenckich ludzie zaczęli masowo wychodzić na ulicę. Dochodzi do aresztowań i starć z milicją. Jesteśmy z wami, Жыве Беларусь!” – oświadczył Robert Biedroń.

“Białoruś staje się liderem walki o wolność! BIAŁORUŚ daje przykład jak walczy się o normalność!” – dodaje poseł Tomasz Zimoch.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły