Pogrzeb Lityńskiego. Ziemkiewicz komentuje skandaliczną sytuację: w zacietrzewieniu odj****o

Dziś w Warszawie odbył się pogrzeb Jana Lityńskiego. Podczas mszy świętej w intencji zmarłego opozycjonisty doszło jednak do bulwersującego zdarzenia.

Jan Lityński zmarł kilka dni temu. Znany opozycyjonista utonął w momencie, gdy próbował ratować swojego psa. Zwierzę weszło na zamarzniętą rzekę, a Lityński zszedł, by je złapać. W efekcie wpadł po lód, a prąd porwał go. Jego ciało odnaleziono kilka dni później.

We środę 10 marca odbyły się uroczystości pogrzebowe. Podczas mszy świętej doszło do niespodziewanego zdarzenia, o którym na Twitterze poinformował rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Okazało się, że do wnętrza świątyni nie wpuszczono Zofii Romaszewskiej, która podobnie jak Lityński w czasach PRL działała w opozycji.

“Zofia Romaszewska nie została wpuszczona do Kościoła na msze święta pogrzebową za Śp. Jana Lityńskiego. Bez komentarza…” – napisał Spychalski.

Pogrzeb Lityńskiego. Ziemkiewicz nie wytrzymał

Całą sytuację skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Publicysta użył bardzo mocnych słów.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

“Prezydenckiemu ministrowi @spychalski_b gratuluję uruchomienia fali hejtu na Jana Lityńskiego i jego bliskich akurat w momencie gdy jest chowany. Wielka klasa” – napisała na Twitterze blogerka Kataryna. “To @spychalski_b winien? A nie rodzina/przyjaciele zmarłego, którym już tak w zacietrzewieniu od***bało? BTW nie wpuścili też do kościoła premiera. Tu opis zdarzenia z medium nie uważanego za prorządowe:” – odpowiedział jej Rafał Ziemkiewicz, a do wpisu dołączył artykuł.

Rektor Kościoła Środowisk Twórczych w Warszawie ks. Grzegorz Michalczyk poinformował, że w związku z pandemią i obowiązującymi ograniczeniami sanitarnymi do świątyni może wejść nie więcej niż 31 osób. Dodał również, że w przypadku pogrzebu ich listę przygotowywała rodzina. “Natomiast było dobre nagłośnienie na zewnątrz i bardzo wiele osób stało przed świątynią, uczestnicząc w uroczystości, tak jak mogli. Nie miałem świadomości, że pani Zofia Romaszewska oraz pan premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli w uroczystościach” – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...