Warszawa. Ratusz zachęca mieszkańców do świątecznej pomocy. „Warszawska Wigilia z dostawą”

Warszawa. Razem z Fundacją Wolne Miejsce warszawski ratusz szuka wolontariuszy, którzy w wigilię Bożego Narodzenia dostarczą pod drzwi potrzebujących mieszkańców świąteczne paczki. Oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Od 6 grudnia ratusz czeka również na zgłoszenia od osób, które chciałby ją otrzymać.

Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. Aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców, warszawski ratusz poszukuje wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą”.

– Do pomocy przy kompletowaniu paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami zgłosiło się już 120 osób, ale nadal szukamy wolontariuszy, którzy 24 grudnia dostarczą je pod drzwi potrzebujących mieszkańców – przekazują urzędnicy.

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są pod adresem mailowym warszawa@wolnemiejsce.pl lub na miejskim portalu ochotnicy.waw.pl.

Warszawa. Rusza świąteczna akcja pomocy dla mieszkańców

Z kolei od 6 do 20 grudnia urzędnicy czekają na zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą otrzymać świąteczną paczkę w ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą”.

Zgłoszenia przyjmowane są od 6 grudnia pod numerami telefonów: (22) 11 202 44 i (22) 188 14 54. Telefony są czynne całą dobę – prosimy mieszkańców o nagranie się na automatyczną sekretarkę i podanie w zgłoszeniu dokładnego adresu, pod który ma trafić świąteczna paczka. Wolontariusze odsłuchają nagrane wiadomości i przygotują listy adresów, pod które 24 grudnia zostaną dostarczone paczki.

Więcej informacji o przygotowaniach do akcji „Warszawska Wigilia z dostawą” można znaleźć facebook.com/wolnemiejscewarszawa.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 

  1. To nie galerie są głównym miejscem zakażeń koronawirusem. Zaskakująca teoria dr. Fauci od chorób zakaźnych
  2. Hakerzy nagrywali osoby, które odwiedzały strony dla dorosłych. Ten mail otrzymało tysiące Polaków, są przerażeni
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. To koniec Rydzyka?! Właśnie na jaw wyszły nowe fakty, wierni nie dowierzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *