Ile zarabia Robert Lewandowski? Ujawniono listę płac Bayernu

Ile zarabia Robert Lewandowski? Ile inkasują jego klubowi koledzy? Na te pytania postanowili odpowiedzieć dziennikarze Sky Sport, którzy twierdzą, że dotarli do listy płac Bayernu Monachium.

Bayern Monachium raczej stroni od upubliczniania kwot finansowych, którymi obraca. Rzadko podaje informacje na temat wartości danego transferu, a także zarobków poszczególnych piłkarzy.

Ponadto Bawarczycy słyną z bardzo rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Nie tworzą w zespole kominów finansowych, a w sytuacji, gdy zawodnik domaga się tego, po prostu się z nim rozstają. Świadczy o tym sytuacja wokół Davida Alaby, z którym Bayern najprawdopodobniej nie przedłuży umowy, a Austriak przeniesie się do Realu Madryt.

Niedawno rąbka tajemnicy ws. zarobków piłkarzy Bayernu Monachium postanowili ujawnić dziennikarze telewizji Sky Sport. Twierdzą bowiem, że dotarli do listy płac Bawarczyków. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, ile zarabia Robert Lewandowski, a także inni piłkarze z ekipy mistrza Niemiec.

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Zgodnie z tym, co podaje Sky Sport Robert Lewandowski rocznie inkasuje kwotę na poziomie 22 milionów euro. To dla przeciętnego zjadacza chleba niewiarygodne i zapewne nieosiągalne pieniądze.

Okazuje się jednak, że drugi w zestawieniu Manuel Neuer, a także trzeci w klasyfikacji Leroy Sane, zarabiają jedynie 4 miliony euro mniej. Na ich konto rocznie wpływa bowiem po 18 milionów w europejskiej walucie.

Thomas Mueller, czyli jeden z najlepszych asystentów w zespole z Monachium, może liczyć na 16 milionów euro rocznie, natomiast obrońca Lucas Hernandez, który do Niemiec trafił z Atletico Madryt, na 14 milionów.

Najmniej w zespole prowadzonym przez Hansiego Flicka zarabia boczny obrońca Bouna Sarr. Według doniesień Sky Sport rocznie inkasuje 2,5 miliona euro, co przy zarobkach np. Roberta Lewandowskiego wydaje się niewielką kwotą. Po 3 miliony euro rocznie wpływa natomiast na konta Tanguy’a Nianzou oraz Erica Maxima Choupo-Motinga, którzy w zespole mistrzów Niemiec nie odgrywają większej roli. Młodziutki Jamal Musiala, nadzieja Bayernu Monachium, zarabia od nich nieco więcej. Sky Sport informuje, że piłkarz związał się z Bawarczykami umową, która gwarantuje mu 4 miliony euro rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *