Kibice Leeds myśleli, że oglądają mecz na Maracanie. Genialna akcja skrzydłowego (WIDEO)

To był dobry wieczór dla kibiców Leeds United. Ich zespół zwyciężył z Crystal Palace 2-0, dodatkowo wspaniałą akcją popisał się jeden z zawodników zespołu. Jego zachowanie na długo pozostanie w pamięci fanów z Elland Road.

Gracze z Leeds rozpoczęli mecz z Crystal Palace od mocnego uderzenia. Podopieczni Marcelo Bielsy do bramki rywali trafili już bowiem w 3 minucie. Wówczas golkipera ekipy z Londynu pokonał Jack Harrison. Piłkarz popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Kolejne minuty to dominacja Leeds. W 37. minucie gry kapitalną akcją popisał się skrzydłowy Raphinha. Nagranie, na którym pokazana została jego akcja, bije dziś rekordy popularności w mediach społecznościowych. Dlaczego? Wystarczy obejrzeć.

Brazylijczyk zakręcił obrońcą Crystal Palace Garym Cahillem w taki sposób, że ten z pewnością zapamięta ten dzień na długo. Fani Leeds United mogli natomiast poczuć się, jakby oglądali mecz rozgrywany na brazylijskiej Maracanie.

Kibice Leeds oniemieli. Kapitalna akcja skrzydłowego

Raphinha przyjął piłkę na skraju pola karnego, a następnie obrócił się z nią o 360 stopni. Zrobił to jednak w ten sposób, że przepuścił futbolówkę pomiędzy nogami Cahilla. Były obrońca Chelsea Londyn był bezradny i musiał sfaulować Brazylijczyka.

Na jego szczęście zrobił to przed polem karnym, w związku z czym arbiter nie podyktował jedenastki. Sędzia przyznał natomiast rzut wolny, który nie przyniósł zmiany rezultatu.

Kolejny gol dla Leeds padł po zmianie stron. Zdobył go niezawodny Patrick Bamford, który pokonał golkipera Crystal Palace w 52. minucie spotkania. W 84. minucie bliski dubletu był Harrison, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce Guaity. Do końca spotkania goście nie potrafili znaleźć sposobu na zmianę wyniku, a Leeds grało spokojnie i korzystny rezultat 2-0 dowiozło do ostatniego gwizdka arbitra.

Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Mateusz Klich, który od dłuższego czasu jest jednym z najmocniejszych punktów zespołu Marcelo Bielsy. Polak gra bardzo solidnie i zbiera pochwały od angielskich mediów.