Warszawa. Flagi unijne i Polski na znak protestu. Wiemy, gdzie zostaną wywieszone

Warszawa przyłącza się do samorządów, które wyrażają sprzeciw wobec działań polskiego rządu. Chodzi oczywiście o najbliższy szczyt Unii Europejskiej, podczas którego uchwalany będzie budżet wspólnoty na najbliższe lata. Polski rząd już zapowiedział, że skorzysta z prawa weta, jeśli budżet będzie zależny od tzw. praworządności.

– Samorządy lokalne wyrażają sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd. W związku z odbywającym się szczytem Unii Europejskiej kolejnym krokiem jest zachęcanie do działań, pokazujących jak ważne są wartości zjednoczonej Europy – przekazuje biuro prasowe Miasta Stołecznego Warszawy.

Od 9 do 11 grudnia w Warszawie wywieszone zostaną flagi Polski oraz Unii Europejskiej. Wiemy już, w których miejscach będzie można je zobaczyć.

Warszawa wywiesi flagi Unii Europejskiej i Polski na znak protestu

Flagi zostaną wywieszone wzdłuż Traktu Królewskiego – od placu Zamkowego do ulicy Spacerowej, na Trasie Łazienkowskiej – od wysokości placu Na Rozdrożu do pomnika Lotnika oraz na ulicy Żwirki i Wigury – od pomnika Lotnika do lotniska Warszawa Okęcie im. F. Chopina.

To nie koniec. Oflagowane zostanie także Rondo Waszyngtona – przez most Poniatowskiego, dalej Alejami Jerozolimskimi aż do ronda Czterdziestolatka, kwartał wokoło Pałacu Kultury i Nauki, wyznaczony ulicą Świętokrzyską i Aleją Jana Pawła II, aż do ronda Czterdziestolatka oraz ulica Marszałkowska – od placu Konstytucji do placu.
Bankowego.

– Dodatkowo dla mieszkańców zostały przygotowane nakładki #potrzebUEmy na zdjęcia profilowe na Facebooku. Opublikowane zostaną także zdjęcia osób z banerem #potrzebUEmy – podkreślili warszawscy urzędnicy.

  1. Pogoda tuż przed świętami zwariuje. Polacy będą zszokowani, gdy wyjrzą za okno
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. Gigantyczny wyciek danych z firmy ubezpieczeniowej. Każdy miał do nich dostęp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *