Warszawa. Flagi unijne i Polski na znak protestu. Wiemy, gdzie zostaną wywieszone

Warszawa przyłącza się do samorządów, które wyrażają sprzeciw wobec działań polskiego rządu. Chodzi oczywiście o najbliższy szczyt Unii Europejskiej, podczas którego uchwalany będzie budżet wspólnoty na najbliższe lata. Polski rząd już zapowiedział, że skorzysta z prawa weta, jeśli budżet będzie zależny od tzw. praworządności.

– Samorządy lokalne wyrażają sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd. W związku z odbywającym się szczytem Unii Europejskiej kolejnym krokiem jest zachęcanie do działań, pokazujących jak ważne są wartości zjednoczonej Europy – przekazuje biuro prasowe Miasta Stołecznego Warszawy.

Od 9 do 11 grudnia w Warszawie wywieszone zostaną flagi Polski oraz Unii Europejskiej. Wiemy już, w których miejscach będzie można je zobaczyć.

Warszawa wywiesi flagi Unii Europejskiej i Polski na znak protestu

Flagi zostaną wywieszone wzdłuż Traktu Królewskiego – od placu Zamkowego do ulicy Spacerowej, na Trasie Łazienkowskiej – od wysokości placu Na Rozdrożu do pomnika Lotnika oraz na ulicy Żwirki i Wigury – od pomnika Lotnika do lotniska Warszawa Okęcie im. F. Chopina.

To nie koniec. Oflagowane zostanie także Rondo Waszyngtona – przez most Poniatowskiego, dalej Alejami Jerozolimskimi aż do ronda Czterdziestolatka, kwartał wokoło Pałacu Kultury i Nauki, wyznaczony ulicą Świętokrzyską i Aleją Jana Pawła II, aż do ronda Czterdziestolatka oraz ulica Marszałkowska – od placu Konstytucji do placu.
Bankowego.

– Dodatkowo dla mieszkańców zostały przygotowane nakładki #potrzebUEmy na zdjęcia profilowe na Facebooku. Opublikowane zostaną także zdjęcia osób z banerem #potrzebUEmy – podkreślili warszawscy urzędnicy.

  1. Pogoda tuż przed świętami zwariuje. Polacy będą zszokowani, gdy wyjrzą za okno
  2. Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Duchowny z Torunia może mieć problem
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. Gigantyczny wyciek danych z firmy ubezpieczeniowej. Każdy miał do nich dostęp

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły