Jacek Kurski prezesem TVP. Minister: fantastyczna wiadomość dla Polski

Jacek Kurski wraca na fotel prezesa TVP. Z takiego obrotu spraw jest bardzo zadowolony wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski, który zamieścił wymowny wpis na Twitterze.

Sprawdziło się to, co od kilkunastu dni zapowiadały media. Jacek Kurski, po krótkiej nieobecności wraca na stanowisko prezesa TVP.

„Już oficjalnie: Jacek Kurski prezesem TVP. Maciej Pawlicki nie został przez nikogo formalnie zgłoszony, wniosek członka RMN Juliusza Brauna o przeprowadzenie konkursu został odrzucony” – napisał na Twitterze dziennikarz „Wirtualnej Polski”, Michał Wróblewski.

Okazuje się, że ta decyzja wprawiła w zachwyt jednego z polityków tworzących rząd Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o Januszu Kowalskim, wiceministrze aktywów państwowych, bliskim współpracowniku Jacka Sasin. Kowalski zamieścił na Twitterze wpis, w którym wyrażał zadowolenie z powrotu Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Publicznej.

Jacek Kurski znów prezesem TVP. Janusz Kowalski zadowolony

Janusz Kowalski był wyraźnie usatysfakcjonowany faktem, iż Jacek Kurski ponownie zasiądzie za sterami TVP. Zamieścił bowiem płomienny wpis na Twitterze.

„Fantastyczna wiadomość dla Polski” – napisał we wstępie. „Jacek Kurski jako sprawny i profesjonalny menadżer odbudował pozycję rynkową oraz przywrócił szacunek milionów Polaków do telewizji publicznej po 8 latach degradacji mediów publicznych za czasów koalicji PO-PSL” – dodał w dalszej części swojego komentarza.

Wpis Kowalskiego wywołał oczywiście dyskusję. Część internautów była bowiem zdegustowana faktem, że Jacek Kurski powrócił na fotel prezesa TVP. Co ciekawe, wśród nich byli też wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. „Nie, to nie jest dobra wiadomość. Nie podoba mi się ta kpina z prezydenta Dudy. Już zaczynacie pracować na swój „sukces” w 2023″ – napisał internauta ze zdjęciem profilowy „Duda 2020”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły