Rafał Trzaskowski krytykowany za bożonarodzeniowe kartki. „O jakie święta chodzi?”

Warszawa. Stołeczny ratusz wypuścił do internetu tradycyjną kartkę z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Problem jednak w tym, że na kartce trudno doszukać się jakiegokolwiek elementu charakterystycznego dla zbliżających się świąt. Zamiast tego widzimy na niej Pałac Kultury, palmę oraz półksiężyc.

To jednak nie koniec. Warszawa z okazji świąt organizuje szereg konkursów, które zapowiadane są podobnymi kartkami. Na nich również próżno szukać jakiekolwiek symboliki chrześcijańskiej. Tak jest chociażby w przypadkach konkursu kolęd oraz konkursu, w którym do wygrania są choinki.

Taka kartka już spotkała się z krytyką internautów. Bo choć kolędy sławią przecież przyjście na świat Jezusa, to odwołania do wydarzeń z Betlejem trudno na warszawskich kartkach szukać.

Warszawa. Taka zapowiedź świąt nie podoba się także politykom. Rafała Trzaskowskiego skrytykował nawet były koalicjant Platformy Obywatelskiej – Marek Sawicki z PSL. – Tak mi trochę przykro, że prezydent mojej stolicy wstydzi się betlejemskiego żłóbka, dzieciątka Jezus i krzyża – napisał na twitterze Sawicki.

– Co autor miał na myśli? O jakie święta chodzi? Gdzie tu Boże Narodzenie? – zapytał we wpisie na twitterze. – Tak trochę mi przykro, że prezydent mojej stolicy wstydzi się betlejemskiego żłóbka, dzieciątka Jezus i krzyża – dodał.

  1. Zaskakująca opinia Tomasza Lisa. Jego fani są zdezorientowani
  2. Strajk kobiet. Marta Lempart. Ta nagła wiadomość zaskoczyła Polaków
  3. ZUS planuje rewolucję, „to będzie katastrofa”. Wiadomo już, kto zapłaci najwięcej!
  4. Katarzyna Dowbor na zdjęciach sprzed 20 lat. Prowadząca „Nasz nowy dom” zmieniła się nie do poznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *