Ziemkiewicz śmieje się z Budki. Zwraca uwagę, gdzie ustawiono go podczas konferencji

Rafał Ziemkiewicz skomentował dzisiejszą konferencją z udziałem czołowych polityków Platformy Obywatelskiej. Przy okazji publicysta zakpił z Borysa Budki oraz jego ustawienia podczas eventu.

Platforma Obywatelska zaprezentowała dziś plan przejęcia władzy. Przedstawiciele opozycyjnego ugrupowania twierdzą, że celem powinno być zjednoczenie formacji, które nie zgadzają się na rządy PiS.

Wśród postulatów partii znalazło się się m.in. utworzenie „koalicji 276”, czyli sojuszu opozycji: KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Budka twierdzi, że opozycja już teraz mogłaby wygrać wybory. „Już teraz, gdyby odbyły się wybory, to opozycja miałaby większość. Ale to nie wystarczy. Żeby zmieniać Polskę, żeby spełniać wasze oczekiwania i marzenia, potrzebne jest coś więcej, bo nawet najlepsze pomysły nie będą mogły być zrealizowane, jeżeli w Pałacu Prezydenckim będzie zasiadał główny hamulcowy tych zmian” – powiedział.

„Dzisiaj stajemy przed zupełnie innym wyborem: musimy odpowiedzieć sobie, czy chcemy partii, która patrzy w przyszłość, czy takiej, która przez cały czas tkwi w przeszłości” – mówił prezydent Warszawy” – dorzucił z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który towarzyszył Budce podczas eventu.

Głos ws. wystąpienia polityków PO zabrał Rafał Ziemkiewicz, który… zadrwił z przewodniczącego partii opozycyjnej. Zamieścił prześmiewczy wpis w serwisie społecznościowym Twitter.

Rafał Ziemkiewicz śmieje się z Budki

W trakcie konferencji prasowej Borys Budka prezentował postulaty swojej partii na tle wielkiego telebimu. To rozbawiło Rafała Ziemkiewicz, który postanowił nawiązać do wzrostu przewodniczącego PO.

„A ustawianie malutkiego Budki na tle wielkiego telebimbomu jest po prostu okrutne” – napisał Rafał Ziemkiewicz. „Trzask też go jakoś bardzo nie zasłaniał” – odpowiedział mu Rafał Otoka-Frąckiewicz.

„Ale po Budce wydawał się całkiem średniego wzrostu” – dorzucił po chwili Rafał Ziemkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *