Kaczyński w tragicznym położeniu. Jego posłowie zajęli wspólne stanowisko ws. aborcji

Jarosław Kaczyński dawno nie znalazł się w tak opłakanej sytuacji. Właściwie trudno przypomnieć sobie równie słaby moment od czasu, gdy blisko 15 lat temu upadał jego rząd. Kolejna intryga, tym razem ws. aborcji, kończy się katastrofą.

Aborcja w ostatnich tygodniach była tematem przewodnim w polskiej debacie publicznej. Nic w tym dziwnego, bowiem zakazaniu jej dokonywania na terenie naszego kraju sprzeciwiły się miliony Polek. Kobiety w większości miast tłumnie wyszły na ulice.

Dramat Kaczyńskiego – „projekt aborcja” może wykoleić PiS

Na naszych oczach dzieje się to, co wielu ekspertów przewidywało już na początku „afery aborcyjnej”. Mianowicie już wtedy pojawiały się podejrzenia, że prezes Prawa i Sprawiedliwości chce wykorzystać ten drażliwy temat do swoich celów politycznych. Koniec końców okazało się, że bohaterski kompromis zaproponować ma prezydent Andrzej Duda.

Tymczasem okazuje się, że aborcja – czego nie przewidział Kaczyński – podzieliła nie tylko Polki i Polaków, ale i… szeregi PiS. Jak bowiem doniósł „Wprost”, aż kilkudziesięciu parlamentarzystów ugrupowania rządzącego chce sprzeciwić się projektowi prezydenta. 

30 do 40 posłów PiS-u to działacze na rzecz środowisk pro-life. Nie zgodzą się na ustawę prezydencką. Jeśli Kaczyński będzie chciał narzucić dyscyplinę w czasie głosowania, dojdzie do rozłamu w partii – donosi informator „Wprostu„. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciwko Kaczyńskiemu i jego frakcji może wystąpić m.in. były minister rolnictwa. Wiele wskazuje na to, że wieloletni politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą utworzyć konkurencyjne wobec partii rządzącej koło poselskie. To fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego, który i tak musi borykać się już z gigantycznymi spadkami poparcia dla swojego obozu politycznego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły