Niedziela handlowa. Wiemy, czy 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Prezydent podjął decyzję

Niedziela Handlowa. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W niej zapisane są również szczegółowe zasady dotyczące najbliższych niedziel handlowych.

Z noweli ustawy podpisanej przez Andrzeja Dudę wynika, że najbliższa niedziela (6 grudnia) będzie niedzielą handlową. To znaczy, że w najbliższą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach i galeriach handlowych, który kilka dni temu na nowo zostały otwarte.

– W zmianie do ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, ustawa wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych – czytamy w komunikacie.

Niedziela handlowa. 6 grudnia będzie można zrobić zakupy

W noweli ustawy zaznaczono, że takie działanie ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chodzi bowiem o to, by jak najbardziej „rozbić” przedświąteczny ruch w sklepach na wiele dni, w tym na tą dodatkową niedzielę handlową.

Warto również zaznaczyć, że kolejne niedziele (13 grudnia i 20 grudnia) także będą niedzielami handlowymi. – Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – zaznaczono w komunikacie.

Niedziela 6 grudnia będzie więc niedzielą handlową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *