Niedziela handlowa. Wiemy, czy 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Prezydent podjął decyzję

Niedziela Handlowa. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W niej zapisane są również szczegółowe zasady dotyczące najbliższych niedziel handlowych.

Z noweli ustawy podpisanej przez Andrzeja Dudę wynika, że najbliższa niedziela (6 grudnia) będzie niedzielą handlową. To znaczy, że w najbliższą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach i galeriach handlowych, który kilka dni temu na nowo zostały otwarte.

– W zmianie do ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, ustawa wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych – czytamy w komunikacie.

Niedziela handlowa. 6 grudnia będzie można zrobić zakupy

W noweli ustawy zaznaczono, że takie działanie ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chodzi bowiem o to, by jak najbardziej „rozbić” przedświąteczny ruch w sklepach na wiele dni, w tym na tą dodatkową niedzielę handlową.

Warto również zaznaczyć, że kolejne niedziele (13 grudnia i 20 grudnia) także będą niedzielami handlowymi. – Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – zaznaczono w komunikacie.

Niedziela 6 grudnia będzie więc niedzielą handlową.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły