Wrocław: szpital przestał przyjmować pacjentów z COVID-19

Szpital we Wrocławiu poinformował, że tymczasowo przestaje przyjmować pacjentów. Taka sytuacja ma potrwać od 2 do 3 dni. Oznacza to, że przez taki czas ewentualni chorzy na COVID-19 będą musieli kierować się do innych placówek.

Portal tuwroclaw.pl informuje o bardzo niepokojących wydarzeniach w Szpitalu im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Jak się okazało, placówka stała się chwilowo niewydolna. Decyzja o tymczasowym wstrzymaniu przyjmowania pacjentów podyktowana jest nadmierną liczbą chorych i obciążeniem aparatury tlenowej.

Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymuje przyjęcia, jakie inne szpitale?

– Szpital jako duża placówka wielospecjalistyczna funkcjonuje normalnie. Wszyscy hospitalizowani pacjenci, w tym także wymagający podania tlenu są pod stałą opieką medyczną na miejscu. Szpital jest również zaopatrzony w tlen. Sytuacja ze wstrzymaniem przyjęć nowych pacjentów covidowych może utrzymać się przez najbliższe dwa do trzech dni – mówił Michał Nowakowski w rozmowie z dziennikarzami portalu tuwroclaw.pl.

Uspokajamy jednak, że w innych placówkach na terenie Wrocławia są jeszcze wolne łóżka i mogąca pomagać aparatura. Mamy również nadzieję, że także w szpitalu im. Marciniaka szybko uda się doprowadzić sytuację do normy.

Jakie są inne szpitale we Wrocławiu? Ich listę można zobaczyć tutaj.

mPress

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły