Wrocław: szpital przestał przyjmować pacjentów z COVID-19

Szpital we Wrocławiu poinformował, że tymczasowo przestaje przyjmować pacjentów. Taka sytuacja ma potrwać od 2 do 3 dni. Oznacza to, że przez taki czas ewentualni chorzy na COVID-19 będą musieli kierować się do innych placówek.

Portal tuwroclaw.pl informuje o bardzo niepokojących wydarzeniach w Szpitalu im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Jak się okazało, placówka stała się chwilowo niewydolna. Decyzja o tymczasowym wstrzymaniu przyjmowania pacjentów podyktowana jest nadmierną liczbą chorych i obciążeniem aparatury tlenowej.

Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymuje przyjęcia, jakie inne szpitale?

– Szpital jako duża placówka wielospecjalistyczna funkcjonuje normalnie. Wszyscy hospitalizowani pacjenci, w tym także wymagający podania tlenu są pod stałą opieką medyczną na miejscu. Szpital jest również zaopatrzony w tlen. Sytuacja ze wstrzymaniem przyjęć nowych pacjentów covidowych może utrzymać się przez najbliższe dwa do trzech dni – mówił Michał Nowakowski w rozmowie z dziennikarzami portalu tuwroclaw.pl.

Uspokajamy jednak, że w innych placówkach na terenie Wrocławia są jeszcze wolne łóżka i mogąca pomagać aparatura. Mamy również nadzieję, że także w szpitalu im. Marciniaka szybko uda się doprowadzić sytuację do normy.

Jakie są inne szpitale we Wrocławiu? Ich listę można zobaczyć tutaj.

mPress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *