Zmiany przy rondzie Dmowskiego i ulicy Marszałkowskiej. Przebudowę odczują zarówno kierowcy, jak i piesi

Rondo Dmowskiego oraz zachodnia część ulicy Marszałkowskiej zostanie przebudowana. Rozstrzygnięto przetarg na remont ulicy, a także otrzymano zezwolenia na zmianę położenia przejść dla pieszych przy rondzie.

Idzie nowe! – tak w skrócie można powiedzieć o tym, co szykuje się przy ulicy Marszałkowskiej oraz na jednym z głównych rond w stolicy tzn. rondzie Dmowskiego. Miasto przebuduję Marszałkowską między ulicą Świętokrzyską a Rondem Dmowskiego. W planie jest remont chodników, dróg dla rowerów oraz wyznaczenie nowych miejsc parkingowych.

Przejścia dla pieszych przy Dmowskiego

Od dawna nie milkną głosy w sprawie stworzenia naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie Dmowskiego. Jak informuje zarządca drogi uzyskano „gotowe uzgodnienie ZUD, które pozwala przygotować projekty przebiegu sieci wodnej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej pod przyszłe prace budowlane”.

Pomysł nie do końca się podoba

Jak każdy pomysł, tak i tan posiada swoich zwolenników i przeciwników. Internauci zarzucają zarządcy, że pomysł przejść naziemnych nie jest dobry, a jedynym sensownym rozwiązaniem jest udoskonalenie obecnych przejść podziemnych. Według przeciwników planowane rozwiązanie może spowodować zwiększenie liczby wypadków.

ZDM realizuje plan i nie ma zamiaru go zmienić. W odpowiedzi pisze: „Żadne nowoczesne schody ani windy nie zastąpią naziemnego przejścia przy takim natężeniu ruchu pieszych”. Kto ma rację? Być może przejście naziemne jest jedynym słusznym rozwiązaniem w tej części stolicy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły