Ważne decyzje w sprawie warszawskich przedszkoli. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa maluchom

W najbliższe wakacje miasto Warszawa postanowiło wprowadzić zmiany w związku z funkcjonowaniem stołecznych przedszkoli. Jak zapewnia ratusz, najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo dzieci oraz kadry.

Warunki obowiązujące w przedszkolach w trakcie tegorocznych wakacji, będą podobne jak w 2020 roku. Kluczową zmianą z warunkami przed pandemicznymi jest brak możliwości mieszania dzieci z różnych placówek. Wtedy też przedszkola organizowały dyżury wakacyjne, a opiekunowie mogli zapisać swoje dziecko do różnych miejsc. Pozwalało to na przebywanie w przedszkolu nawet przez całe wakacje.

Obecnie przedszkola będą prowadziły zajęcia przez 6 tygodni wakacyjnych. Przez pozostałą część wakacji – czyli 2,5 lub 3 tygodnie – placówki będą zamknięte. Terminy pracy przedszkoli zostały ustalone indywidualnie i zatwierdzone przez rady rodziców.

 Wszystkie procedury będą zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w danym czasie.

– Dzięki poświęceniu i codziennej determinacji naszych pracowników, najmłodsi mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z opieki i nauki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w bezpiecznych warunkach. Bardzo im za to dziękuję, ich praca jest opatrzona dużym wysiłkiem. A ze względu na epidemię apeluję też do rodziców o racjonalne planowanie opieki dla swoich dzieci w tym trudnym okresie – – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Niebawem każdy z rodziców otrzyma list z deklaracją, czy jego dziecko będzie uczestniczyć w zajęciach wakacyjnych. Miasto po zebraniu oświadczeń informuje, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić opiekę wszystkim przedszkolakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *