Ważne decyzje w sprawie warszawskich przedszkoli. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa maluchom

W najbliższe wakacje miasto Warszawa postanowiło wprowadzić zmiany w związku z funkcjonowaniem stołecznych przedszkoli. Jak zapewnia ratusz, najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo dzieci oraz kadry.

Warunki obowiązujące w przedszkolach w trakcie tegorocznych wakacji, będą podobne jak w 2020 roku. Kluczową zmianą z warunkami przed pandemicznymi jest brak możliwości mieszania dzieci z różnych placówek. Wtedy też przedszkola organizowały dyżury wakacyjne, a opiekunowie mogli zapisać swoje dziecko do różnych miejsc. Pozwalało to na przebywanie w przedszkolu nawet przez całe wakacje.

Obecnie przedszkola będą prowadziły zajęcia przez 6 tygodni wakacyjnych. Przez pozostałą część wakacji – czyli 2,5 lub 3 tygodnie – placówki będą zamknięte. Terminy pracy przedszkoli zostały ustalone indywidualnie i zatwierdzone przez rady rodziców.

 Wszystkie procedury będą zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w danym czasie.

– Dzięki poświęceniu i codziennej determinacji naszych pracowników, najmłodsi mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z opieki i nauki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w bezpiecznych warunkach. Bardzo im za to dziękuję, ich praca jest opatrzona dużym wysiłkiem. A ze względu na epidemię apeluję też do rodziców o racjonalne planowanie opieki dla swoich dzieci w tym trudnym okresie – – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Niebawem każdy z rodziców otrzyma list z deklaracją, czy jego dziecko będzie uczestniczyć w zajęciach wakacyjnych. Miasto po zebraniu oświadczeń informuje, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić opiekę wszystkim przedszkolakom.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły