Leszek Miller zostanie wykluczony z Lewicy? „Jeżeli bym dostał tę propozycję, to bym odmówił”

– Jeżeli bym dostał tę propozycję, to bym odmówił. Nie dlatego, że w tej chwili jest afera wokół tego, tylko dlatego, bo uważam, że pierwszą pulę powinni wziąć lekarze – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty na antenie TOK FM odniósł się do kontrowersji związanych z przyjęciem szczepionki na COVID-19 przez Leszka Millera. Polityk związany z Lewicą, obecnie europarlamentarzysta, przyjął szczepionkę kilka dni temu, choć w pierwszej kolejności powinni ją przyjmować jedynie pracownicy służby zdrowia.

– Jestem po prostu pacjentem, nie premierem. Mogłem się zaszczepić, więc z tego skorzystałem, za co bardzo dziękuję kierownictwu Warszewskiego Uniwersytetu Medycznego. Mam prawie 75 lat, tu nie chodzi o mnie, ale o moich bliskich – skomentował w TVN24 Leszek Miller.

Z kolei Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że jeśli on dostałby propozycję wcześniejszego szczepienia, to by odmówił.

– Nie dlatego, że w tej chwili jest afera wokół tego, tylko dlatego, bo uważam, że pierwszą pulę powinni wziąć lekarze, a potem powinny być jakieś jasne zasady wiekowe, zagrożeń, chorób współistniejących – podkreślił szef Sojuszu.

– Pozostawiam ocenę moralną tym ludziom, którzy się na to zdecydowali – dodał.

Przypomnijmy, że Leszek Miller poinformował kilka dni temu na Twitterze, że 30 grudnia otrzymał szczepionkę przeciw koronawirusowi. Nie powinien jej otrzymać, ponieważ w pierwszej fazie szczepionkę mieli otrzymywać jedynie pracownicy służby zdrowia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły