Minister Finansów zapewnia: mamy pieniądze na szczepionki

– Mamy pieniądze w finansach publicznych, żeby zapłacić za projekt szczepień – zapewnił w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. zapewnił, że naszemu krajowi nie zabraknie środków na program szczepień dla obywateli.

Przypomnijmy, że w środę premier Mateusz Morawiecki poinformował o programie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2. Podkreślił, że koszt zakupu szczepionki to od 5 do 10 mld zł. Dodał, że to bardzo wysoki koszt dla Polski, ale „stać nas na niego; musi nas być na niego stać”. – Dokonaliśmy odpowiednich zmian w budżecie – wskazał.

Tadeusz Kościński w czwartek był gościem Polskiego Radia24 i tam odpowiadał na pytania dotyczące finansowania programu szczepień. – Mamy wystarczająco pieniędzy w finansach publicznych, żeby zapłacić za cały projekt szczepień – zapewnił.

Minister Kościński wyjaśnił również, skąd pochodzić będą pieniądze na program. Chodzi o oszczędności w obrębie administracji rządowej, związane m.in. z pracą zdalną.

Skąd pieniądze na program szczepień w Polsce? Minister Finansów wyjaśnia

– To, co zostało, ma być zablokowane, żeby wróciło do budżetu państwa, żeby pieniądze nie leżały na rachunkach i żeby „nie kusiło”, żeby je rozdawać w tych trudnych czasach w nagrodach – zaznaczył.

– Mamy pieniądze w finansach publicznych, żeby zapłacić za projekt szczepień – zapewnił w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. – Środki zaoszczędzone w administracji mają być przeznaczone na zakup szczepionki na SARS-CoV-2 – dodał.

W środę Mateusz Morawiecki, że pierwsze szczepienia w Polsce prawdopodobnie będą mogły zostać przeprowadzone już w lutym 2021 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły