Koronawirus. Eksperci przestrzegają! Wiemy, jaki wpływ ma wiek na przebieg choroby

Jedną z najczęściej powtarzanych tez na temat koronawirusa jest to, że jest on szczególnie groźny dla seniorów, osób w podeszłym wieku. Tym tematem postanowili zając się naukowcy, którzy wydali jednoznaczną opinię, po wielu miesiącach badań.

Koronawirus. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie seniorzy najbardziej drżą o swoje zdrowie. Szczególnie mówią o tym statystki dotyczące zgonów. Najwięcej osób, które przegrało walkę z koronawirusem było w podeszłym wieku. Abu uchronić najstarsze pokolenie, wszyscy powinniśmy przestrzegać obostrzeń zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido opublikowali rezultaty swoich badań. Wynika z nich, że wiek nie ma znaczenia na zakażenie koronawirusem, lecz ma bardzo duże znacznie jeśli chodzi już o przebieg samej choroby. Również jeśli chodzi o zagrożenie śmiercią.

ZOBACZ TAKŻE
Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Koronawirus. Jednoznaczna analiza ekspertów. Seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie?

Naukowcy bazowali na zachorowaniach z trzech krajów: Japonii oraz z Włoch i Hiszpanii. Z danych przedstawionych w maju 2020 we Włoszech umierały średnio 282,3 osoby na 100 tys. chorych, w Hiszpanii – 507,2, a w Japonii – 13,2. Mimo tak dużych różnic, we wszystkich krajach podobna była zależność między śmiertelnością a wiekiem.

ZOBACZ TAKŻE
Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Analiza pokazała, że podatność na zakażenie musiałaby nierealistycznie się różnić między grupami wiekowymi, gdyby wiek nie wpływał na przebieg choroby i śmiertelność wśród zakażonych. Model wskazał, że o ile wiek nie powinien wpływać na ryzyko zachorowania, to negatywnie oddziałuje na właśnie na ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci.

Naukowcy opracowali matematyczny system, który podkreślał różne warunki i czynniki działające na osoby w różnym wieku, w tym kontakty między ludźmi czy wprowadzane w ich krajach obostrzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...